Remízová rozlučka. Plzeň s Baníkem dělila na závěr sezóny body | Sportovní Plzeň

Remízová rozlučka. Plzeň s Baníkem dělila na závěr sezóny body

osm26. 5. 2019

V posledním zápase letošní sezóny Fortuna:Ligy remizovali fotbalisté Viktorie Plzeň na domácí půdě s Baníkem Ostrava 1:1. Západočechy poslal do vedení v páté minutě stoper Pernica, hosté e druhé půli vyrovnali zásluhou explzeňského Václava Procházky.

Trenér Pavel Vrba udělal v základní sestavě hodně změn, ať už vynucených nebo nevynucených. V brance tak po delší době dostal příležitost Matúš Kozáčik a na místě podhrota nastoupil poprvé od září 2018 Daniel Kolář. Na první branku se v Plzni příliš dlouho nečekalo. Už v 5. minutě se po rohovém kopu prosadil zblízka Luděk Pernica. Západočeši byli daleko aktivnější a o čtyři minuty později měl druhý gól na noze Beauguel. Míč ale netrefil ideálně, a tak neměl Laštůvka žádnou práci. V 17. minutě zase po rychlém brejku pálil mimo Petržela. Postupem času se hra více vyrovnala, k vidění toho ale příliš nebylo.

Ve druhé půli hosté trochu otevřeli hru a v 52. minutě nebyli daleko od vyrovnání. Hrubý ovšem v ideální pozici netrefil míč tak, jak by chtěl, Kozáčik si tak připsal poměrně jednoduchý zákrok. V 63. minutě se vyznamenal na druhé straně Laštůvka, když vyrazil gólovou střelu Kopice. O tři minuty později se dočkali hosté. Střelu Diopa Kozáčik nezkrotil a Procházka uklidil míč do sítě. Hosté po vstřeleném gólu ožili a v 73. minutě měl Kozáčik plné ruce práce s dalekonosným pokusem Jánoše. Skóre už se ale i přes některé další zajímavé situace ale nezměnilo.