Umřeli jsme na efektivitu, hledal příčinu porážky trenér Koubek | Sportovní Plzeň

Umřeli jsme na efektivitu, hledal příčinu porážky trenér Koubek

Marie Osvaldová29. 10. 2023

ilustrační. Foto: FCVP

From hero, to zero nebo, chcete-li, z ráje do pekla. V průběhu čtyř dní zažívají fotbalisté Plzně dva rozdílné pocity. V Záhřebu to byla euforie po výhře 1:0, ve Štruncových sadech po prohře 0:1 s Karvinou zavládl v kabině Viktorie smutek. Západočeši totiž promrhali neuvěřitelné množství i těch největších příležitostí, což jako jasnou příčinu porážky viděl i kouč Miroslav Koubek. "Umřeli jsme na efektivitu, některá zakončení jsem až nechápal," kroutil hlavou zkušený lodivod na tiskové konferenci.

Jak si vysvětlujete druhou ligovou ztrátu za sebou?
Je to velká ztráta. Musím ocenit výkon soupeře v čele s brankářem Holcem. Zahazovali jsme spoustu šancí. Nicméně bylo vidět, že Karviná větřila šanci, že jsme byli unavení po Záhřebu. Do zápasu jsme se dostávali těžce, měli jsme problémy s rozehrávkou. Dneska jsme totálně selhali v produktivitě. Druhý poločas z hlediska tvorby finálních situací byl lepší, ale bylo to na úkor vysokého rizika. Každý brejk Karviné měl nebezpečnost a jeden se jim podařil. Myslím si, že jsme měli šance z kategorie obrovských, kdy jsme s tím prachbídně naložili. Umřeli jsme na efektivitu. Některá řešení zakončení jsem až nechápal. Jsem zklamaný, určitě i kluci. Ale jsme si vinni sami.

Jaká je to komplikace vzhledem k tomu, že vás už příští neděli čeká Slavie?
Nevyužili jsme zaváhání favoritů kolem nás. Takže jsme promrhali šanci si pozici upevnit a být v kontaktu. To mě mrzí nejvíc. Je to zápas, který mě bude hodně dlouho mrzet. Ukázalo se, že nám chybí náš nejlepší střelec (Durosinmi, pozn. red).

Jak budete uvažovat směrem ke Slávii ohledne složení sestavy?
To je otázka si to vyhodnotit.

Podruhé za sebou jste nasadili do branky Viktora Baiera. S ním jste byl spokojen?
Naprosto. Za gól nemůže vůbec. Tam byly jiné příčiny. Naopak ještě dvě, tři situace správným zásahem vyřešil. Byl to ligový výkon.

Asi vás hodně ovlivnila i situace ze 45. minuty, kdy VAR odvolal gól Chorého, že?
Máte pravdu. Člověk už se raduje, že jde do šatny s náskokem a pak přijde zklamání. Neviděl jsem to, ale pokud rozhodčí usoudil, že je tam faul, tak je tam faul.