Přetahovanou se Zlínem rozhodl ve třetí třetině střelec Mertl | Sportovní Plzeň

Přetahovanou se Zlínem rozhodl ve třetí třetině střelec Mertl

osm22. 9. 2019

Dlouho vyrovnaný zápas a velkou přetahovanou rozhodla nakonec třetí třetina. Výhru 5:4 trefil ve dvojnásobné přesilovce ve 46. minutě Tomáš Mertl. Dva góly Západočechů si připsal Luboš Rob, po jedné trefě pak přidali Miroslav Indrák a Milan Gulaš.

Pro Škodovku nezačal zápas vůbec ideálně. Podobně jako v Hradci totiž velmi rychle inkasovala. Faul Indráka potrestal v přesilové hře Köhler. Plzeň se snažila tvořit hru, ale daleko větší šance si přichystal Zlín. V 8. minutě ještě Frodl vychytal Popelku. O chvíli později už ale chaos v obraně domácích potrestal Ferenc. V polovině třetiny Škodovka zamkla v přesilové hře Berany v obranném pásmu, jenže bez vytouženého efektu. Indiáni se nakonec dočkali první trefy ve 13. minutě. V právě končící přesilovce Mertl promáchl Gulašovu nabídku, Luboš Rob ale stál na svém místě a z pravého kruhu trefil přesně. O minutu později byla Škodovka blízko vyrovnání, po akci Kodýtka trefil brankovou konstrukci Straka. V 18. minutě už ale Kašík puk z branky lovil. V další početní výhodě se ihned po buly dostal puk k Milanu Gulašovi, a ten tvrdou ranou z první zacílil přesně. A nemuselo zůstat jen u toho. Prakticky ihned spálil velkou příležitost Straka.

Na začátku druhé části indiáni definitivně otočili skóre. Rob přihrávkou přes celé pásmo našel milimetrově hůl Miroslava Indráka, který vymetl pavučinky z horního růžku Kašíkovy branky. A pro Plzeň mohlo být ještě lépe, kdyby o chvíli později tváří v tvář Kašíkovi proměnil svoji tutovku Kodýtek. Jenže místo pojistky přišlo další vyrovnání. Po tlaku druhé formace hostů se trefil Dufek. V polovině zápasu hráli domácí dlouhou přesilovku a po sérii obrovských šancí se nakonec dočkali ve 32. minutě. Z dorážky propálil chumel těl před Kašíkem Luboš Rob. Hned za 18 vteřin však Berani znovu srovnali po šikovné teči Hermana.

Ve 46. minutě hráli Západočeši dvojnásobnou přesilovku a ne její využití potřebovali jen 15 vteřin. Kombinaci na jeden dotek zakončil Tomáš Mertl. V pokračující klasické přesilovce měli indiáni další příležitosti, Rob při své tutovce odmítl hattrick, chvíli po něm zase na Kašíkovi ztroskotal Pour. Naprosto stejnou šanci dostali i Berani. Na rozdíl od Západočechů ale dlouhou přesilovku nedokázali využít. V závěru ještě hosté zkusili hru v power-play, ale Frodl už tlaku odolal.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra: "Jsou na nás znát ty velké příděly gólů, které jsme dostali. Sebevědomí hráčů v defenzivě je mizerné. Jsme vzadu špatní, ale o to víc jsme rádi za ty tři body. Celý základ je v tom, že si hráči nevěří. Před 14 dny to uměli, tak není možné, aby to zapomněli. Celkově nás zachraňuje produktivita. To si stěžovat nemůžeme, ta je skvělá. Problém je vzadu. Asi na to musíme jít po dobrém, než na hráče nějak řvát."