Víkend hokejbalistů: Povinné vítězství v Dobřanech, pak ale ztracený zápas v Ústí | Sportovní Plzeň

osm16. 9. 2019

Nejprve jasná výhra v Dobřanech, o den později ale smolná porážka na samostatná střílení v Ústí nad Labem. Hokejbalisté Plzně si tak na své konto připsali o druhém herním víkendu čtyři body.

Západočeské derby dopadlo lépe ve prospěch favorizované Plzně. Ta si došla pro vítězství postupnými krůčky, když v každé třetině vstřelila po dvou brankách. Dobřany se dokázaly prosadit pouze v prostřední části, kdy na góly Hanuše a Jiřího Benedikta zareagoval Bárta. Plzeň pak ale definitivně uklidnila další branka Jiřího Benedikta, dva zásahy Roušala a poslední hřebíček do dobřanské rakve zatloukl Kejř.

Třetí venkovní duel v letošním ročníku odehrál plzeňský A-tým v Ústí nad Labem. Dlouho si v něm nevedl špatně a ještě ve 41. minutě vedl 5:3, když se za Západočechy dvakrát trefil Jiří Benedikt a po jedné brance přidali Vágner, Hanuš a Průcha. Ve 42. minutě ale při přesilovce 5 na 3 snížil na rozdíl jednoho gólu Langthaler a čtyři vteřiny před třetí sirénou vyrovnal při hře v power-play Soukup. Definitivní obrat pak korunovala Elba v samostatných stříleních.