Pour, Allen a bezchybný Frodl. Plzeňští hokejisté mají mečbol | Sportovní Plzeň

Pour, Allen a bezchybný Frodl. Plzeňští hokejisté mají mečbol

osm26. 3. 2019

Hokejisté Škody Plzeň porazili v pátém zápase čtvrtfinále Moru Olomouc 2:0. Ve 42. minutě otevřel střelecký účet zápasu Jakub Pour, v 56. minutě pak pečetil plzeňskou výhru Conor Allen. Západočeši tak ve čtvrtek mohou v Olomouci v případě výhry slavit postup do semifinále.

Od úvodní minuty měl daleko více práce olomoucký Konrád. Západočeši soupeře přehrávali, jenže doplácela na špatnou koncovku. Naopak v 8. minutě nechybělo moc a šli do vedení z ojedinělé šance Hanáci. Jergl ale bekhendem minul prostor mezi třemi tyčemi. Velkou příležitost měl pak o čtyři minuty později Eberle, na Konráda si ale nepřišel. Ve 14. minutě Škodovka mačkala Olomouc v přesilovce, největší šanci spálil zcela osamocený Němec. V 19. minutě se opět připomněla Mora, ani Frodl se ovšem nenechal zahanbit.

Také v úvodu druhé části se hrálo prakticky jen na jednu branku, hosté se soustředili hlavně na skvělou defenzivu a rychlé protiakce. Ve 28. minutě měl gól na holi plzeňský Allen. Po polovině třetiny se Mora dostávala více do hry a také Frodl musel předvést své umění. Nejprve zkazil radost Skladanému, pak i Galvasovi. Ve 36. minutě nepotrestal hrubou chybu plzeňské defenzivy Kolouch, který trefil tyč.

Na první gól si nakonec fanoušci počkali do času 41:16. Nabídku Allena tečoval přesně k tyči Jakub Pour. Ve 48. minutě hráli indiáni přesilovku, málem v ní ale sami inkasovali. Brejk Strapáče naštěstí pro Škodu skončil pokusem mimo. V 53. minutě si Indrák poradil s obranou Hanáků, nikoliv ale s Konrádem. V 54. minutě dostali hosté skvělou šanci na to srovnat, jenže nevyužili dvouminutovou přesilovku 5 na 3. V jejím konci byl navíc vyloučen Kolouch a Západočeši si s klasickou početní výhodou poradili. Po přihrávce Kováře trefil přesně Conor Allen. V závěru ještě hosté zkusili hru v power-play, indiáni už si ale vítězství vzít nenechali.