Hrábli jsme si na dno, přiznal Jemelka. Před Řezníkem smekl klobouk | Sportovní Plzeň

 

 

Hrábli jsme si na dno, přiznal Jemelka. Před Řezníkem smekl klobouk

Marie Osvaldová12. 4. 2024


Foto: FCVP


Plzeň v Konferenční lize letos góly nedostává. Skvělou defenzivu potvrdila i proti Fiorentině, které nepovolila žádnou větší šanci, a po bezbrankové remíze tak pojede do Itálie s nadějí na postup. "Hrábli jsme si na dno," přiznával po velké bitvě obránce Václav Jemelka.

Výsledek asi berete, že?
Samozřejmě. Jsme pořád ve hře, o což nám šlo. Remíza je dobrá, jedeme se poprat o postup. Historicky první evropské čtvrtfinále v klubové historii si všichni užíváme, jen nesmíme usnout na vavřínech. Máme rozdělanou práci.

Těší vás, že soupeř i přes tlak neměl žádnou velkou šanci?
Takový byl náš plán a jsme rádi, že vyšel. Fiorentina při střídání poslala na hřiště velké a šikovné hráče, ale do ničeho jsme je nepustili. Jde o vizitku celého mužstva, všichni odevzdali maximum. Plnili jsme pokyny, střední záložníci odvedli největší penzum práce. Celý mančaft hrál dobře, bránili jsme jako jeden tým.

Co jste říkal na výkon Radima Řezníka, který nenastoupil v základní sestavě v soutěžním utkání 10 měsíců?
Byl fantastický, vedl si výborně. Velká poklona, protože dlouho nehrál a zvládl celé utkání. Má natrénováno, klobouk dolů.

Bylo znát, že jste nemohli oproti soupeři významně prostřídat?
Viděli jste, že střeďáci popadali na zem. Bylo to náročné, museli jsme to prostě vydržet, být pořád koncentrovaní. Takže jsme si určitě hrábli na dno. Ale teď se musíme zase zkoncentrovat na ligu, v neděli hrajeme těžký zápas se Slavií. Je potřeba zregenerovat a jít dál.

Byl to jeden z nejtěžších duelů kariéry po fyzické stránce?
Nemyslím si. Takových zápasů hrajeme hodně, proti Spartě i Slavii jsou rovněž náročné, klidně více nahoru dolů. Při posouvání v bloku jako dnes si člověk občas více odpočine.

Neříkáte si, že je Fiorentina hratelná?
Nevím, jestli úplně. K ničemu nás moc nepustili. My je teda taky ne, ale oni drželi balon, oni se takhle prezentují. Musíme tam jet se stejným plánem, vycházet z poctivé defenzivy. Jenže k tomu je potřeba být trošku nebezpeční. I když se Servette jsme to urvali na dvakrát 0:0 a na penalty. Kdyby se to takhle povedlo, bylo by to super, ale stejně musíme být aktivní.

 


Sdílet