Atletky Škody Plzeň jsou v čele extraligy družstev | Sportovní Plzeň

Atletky Škody Plzeň jsou v čele extraligy družstev

osm20. 5. 2019

Letošní první extraligové kolo se konalo na atletickém stadionu v Plzni na Skvrňanech. Z celkových prvenství se radovali muži z Univerzity Brno a ženy z domácího oddílu AK Škoda Plzeň.

Na největší týmový mítink v rámci ČR se sjela celá řada vynikajících atletů počínaje Zuzanou Hejnovou, Pavlem Maslákem nebo Radkem Juškou, Michaelou Hrubou a dalších. K vidění byla celá řada limitů na mistrovství Evropy.

Velmi slušně zaplněné ochozy plzeňského stadionu viděly nejenom skvělou atletiku, ale i velmi překvapivé a o to více zasloužené vítězství domácího týmu žen AK ŠKODY Plzeň v prvním kole atletické extraligy. Skvěle poskládaný tým převážně z domácích odchovankyň za sebou nechal všechny tři profesionální pražské kluby. Duklu, USK i Olymp Praha v jejichž dresech se objevily ty největší české hvězdy.

K vidění byly také napínavé souboje mezi týmy mužů. Domácí tým nakonec skončil těsně na 7. místě. Plán a možnosti týmu jsou určitě vyšší a podobně pozvolnější rozjezd měl tým i v loňském roce, kdy se na konec po sezóně radoval ze čtvrtého místa. Velkou radost si při extralize udělal výškař Josef Adámek, když výkonem 216 centimetrů splnil limit na mistrovství Evropy do 22 let, které bude hostit v červenci Švédsko. Stejná země bude hostit i mistrovství Evropy juniorů a na tento šampionát se díky svým výsledkům z extraligy podívá i juniorský překážkář Filip Ličman na trati 400 metrů překážek a Jakub Davidík na 800 metrů. Překvapivé celkové výsledky byly k vidění i v kategorii mužů, kdy se z celkového vítězství radovala Univerzita Brno před hvězdami nabitou Duklou Praha. Oba favoriti extraligy USK Praha v ženské kategorii a Dukla Praha v mužské, kde se to jen hemží olympioniky a medailisty z mistrovství světa, se tak budou muset v druhém kole hodně vybičovat, aby uhájili v letošním roce post nejlepších týmů v republice před Univerzitou Brno a AK ŠKODA Plzeň.