Atletický boom v Plzni. Město plánuje rozšíření stadionu na Skvrňanech! | Sportovní Plzeň

 

 

Atletický boom v Plzni. Město plánuje rozšíření stadionu na Skvrňanech!

Marie Osvaldová6. 3. 2023


Zdroj: město Plzeň


Atletický stadion v Plzni na Skvrňanech by se měl dočkat rozšíření. Plzeňská radnice připravila projekt na novou tribunu, v jejíž útrobách by sportovci měli k dispozici nové šatny nebo cvičební sál. Na střeše objektu se počítá se třemi tréninkovými běžeckými drahami. Stavba by měla vyjít na zhruba 150 milionů korun bez DPH, způsob financování bude město ještě řešit.

Podle primátora Plzně Romana Zarzyckého je atletický klub AK Škoda Plzeň velmi úspěšný a město ho dlouhodobě podporuje. "V současné době však jeho sportovci narážejí na nedostatečné kapacity šaten a tréninkových ploch. Díky nové východní tribuně tak vznikne nejen prostor pro diváky, ale i moderní zázemí pro sportovce,“ uvedl.

Výstavba objektu tribuny je plánována na východní straně atletického areálu, nově by mělo být k dispozici i 29 parkovacích míst. Klubové šatny se sociálním zařízením a šatny pro hosty jsou navrženy v prvním patře, počítá se rovněž s cvičebním sálem a testovací místností, kterou využijí sportovci k zátěžovým testům. „Druhé patro s tartanovým povrchem by posloužilo sportovcům jako tréninková plocha, během závodů návštěvníkům jako stání. Střecha dostane travnatý povrch, uprostřed kterého vybudujeme tři běžecké tartanové dráhy k tréninku do vrchu,“ popsal Tomáš Morávek, radní pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy.

Atletický klub Škoda Plzeň je nejúspěšnějším klubem v republice v mládežnických kategoriích. Na mistrovství České republiky dorostenců a juniorů získali Plzeňané 12 cenných kovů. Členy jsou také olympionička Tereza Hrochová či čtvrtkařka Tereza Petržilková, šestá žena z halového mistrovství Evropy v Istanbulu.


Sdílet