Nešťastné dvě vteřiny. Plzeň ztratila zápas v Třinci těsně před koncem | Sportovní Plzeň

Nešťastné dvě vteřiny. Plzeň ztratila zápas v Třinci těsně před koncem

Marie Osvaldová17. 2. 2021

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň/M. Podpera

Plzeňští hokejisté prohráli ve 45. kole extraligy na ledě Třince 2:3. O osudu zápasu rozhodl v čase 59:58 domácí Marcinko.

V plzeňské sestavě chyběl vůbec poprvé v sezóně kapitán Milan Gulaš, do branky se znovu po delší době místo Dominika Frodla postavil Dominik Pavlát. Ten ale držel čistý štít jen do 4. minuty. Rodewald ještě na gólmana Západočechů nevyzrál, celá akce ale pokračovala a na Marcinkovu dorážku už byl Pavlát krátký. V 11. minutě mohlo být pro Škodovku ještě hůř, kdyby Hrňa trefil lépe skákající puk v přesilové hře Ocelářů.

Vyrovnání se Škodovka dočkala ve 24. minutě, přesnou střelou z kruhu se o to postaral Jakub Pour. Krátce před polovinou utkání spálil velkou šanci Malát, Západočechy to ale nakonec nemuselo příliš mrzet. Hned o chvíli později se do puku opřel David Kvasnička a Kacetl lovil puk z branky podruhé. Ve 34. minutě nechala plzeňská obrana prostor Michalu Kovařčíkovi, jeho bekhendová klička ale skončila mimo.

Na začátku třetí třetiny hráli domácí přesilovku, tu sice nevyužili, ale krátce po návratu vyloučeného Suchého na led se prosadil Rodewald. Dokonat další obrat v tomto zápase mohl Michal Kovarčík, sám před Pavlátem pálil jen do Pavlátova betonu. Obě mužstva následně ustála oslabení a zdálo se, že se půjde do prodloužení. Avšak dvě vteřiny před třetí sirénou na brankovišti Tomáš Marcinko vydoloval kotouč a poslal jej přesně k pravé tyči.