Návrat na vítěznou vlnu. Výhru nad Kometou řídil Martin Lang | Sportovní Plzeň

Návrat na vítěznou vlnu. Výhru nad Kometou řídil Martin Lang

Marie Osvaldová30. 12. 2021

ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Na prohru v Českých Budějovicích hokejisté Plzně okamžitě zareagovali. Na domácím ledě porazili Kometu Brno 6:3. Hattrickem se na vítězství podílel útočník Martin Lang.

První šanci si indiáni vypracovali už v první minutě. Lang našel ideálně postaveného Dzierkalse, který ale jen potvrdil, že mu to úplně nelepí. Plzeň byla lepší a v 11. minutě zabránil jistému gólu obránce Kučeřík, který zastavil před brankovou čarou puk z hole Mertla. O dvě minuty později už se domácí radovali. Nejprve sice nevyužili přesilovku 4 na 3, krátce po její skončení ale rozjásal plzeňské fandy Jan Schleiss. Krátce poté hráli v početní výhodě i Brňané. A výsledek? Inkasovaný gól. Obraně Komety ujel Filip Suchý a střelou zápěstím zvýšil už na 2:0. V 16. minutě měli první větší šanci i hráči Brna. Radovan Pavlík ale ztroskotal na Svobodovi.

Hned na začátku druhé třetiny mohla Kometa snížit Horký ale v obrovské šanci neuspěl. Hosté postupně přidávali na tempu, několik šanci ještě Svoboda zmařil na střelu Holíka z poloviny zápasu už ale nedosáhl. Ve 31. minutě si indiáni vzali dvoubrankové vedení zpět, úspěšnou dorážkou se o to postaral Martin Lang. Uběhlo ovšem 25 sekund a prozměnu se prosadili i hosté, tentokrát důrazný Rákos. Bláznivé minuty tím ale neskončily. Ve 34. minutě ujel Lang s Ludwigem Blomstrandem a švédský útočník mířil do černého.

Ve 42. Minutě mohl snížit na rozdíl jedné branky Šik, na Svobodu ovšem nevyzrál. O čtyři minuty později se tak dočkali znovu hráči Škodovky. Po několika odrazech se do puku opřel Martin Lang a podruhé v zápase prostřelil Sedláčka. Hosté to však ještě nevzdávali a krátce poté Muellerem snížili. Další drama už ale indiáni nedopustili. Naopak v power-play ještě dokončil svůj povedený večer třetí trefou v zápase Martin Lang.