Návrat Mertla Plzni pomohl. Škodovka deklasovala Zlín | Sportovní Plzeň

Návrat Mertla Plzni pomohl. Škodovka deklasovala Zlín

Marie Osvaldová2. 3. 2021

V jednoznačnou záležitost se proměnilo utkání 50. kola hokejové extraligy mezi Plzní a Zlínem. Západočeši v zápase dominovali a nakonec zvítězili 7:0. Po dvou trefách vstřelili Milan Gulaš a Petr Kodýtek. Po dlouhé době se do sestavy Západočechů vrátil první centr Tomáš Mertl. Brankář Dominik Frodl vychytal třetí nulu v sezóně.

Do plzeňské sestavy se po několika měsících opět vrátil Tomáš Mertl. A v 7. minutě byl na začátku první gólové akce. Přihrál na modrou Budíkovi, ten nabil Milanu Gulašovi a jeho dělovku zastavila až síť. Hned o chvíli později mohl zvýšit plzeňské vedení Jiříček, jeho střelu Huf dokázal vyrazit. V 9. minutě už Berany nezachránilo nic. Po hrubce v rozehrávce se puk dostal k nekrytému Janu Eberlemu, a ten tváří v tvář Hufovi nezaváhal. Ve 14. minutě už to bylo 3:0. Kaňák se neukvapil, našel zcela volného Milana Gulaše, který už neměl se zakončením problém. Šest vteřin před první sirénou dostal puk za záda Frodla Sebera, gól ale nakonec nemohl platit. Zlínský Honejsek totiž při pádu do brankoviště vyrazil Frodlovi hůl, a znemožnil mu tak chytání.

Ve 27. minutě hosté sice přežili oslabení, jenže krátce po návratu vyloučeného Žižky Škodovka udeřila počtvrté. Filip Přikryl chytře využil volného prostoru, rozhýbal si Hufa a zakončil mezi betony. Za další minutu se domácí radovali znovu. V přesilovce přihrál Gulaš Petru Kodýtkovi, a ten potvrdil, jak mu to v této sezóně střílí.

Plzeňští v zápase dominovali a v čase 40:40 šli do vedení 6:0. Od modré prostřelil Hufa Viktor Lang, pro kterého to byl první extraligový gól. O minutu později mohlo být pro Zlín ještě hůř, Straka si ovšem vylámal zuby na Hufovi. Plzeňané byli při chuti a měli i další šance, nakonec se sedmé branky dočkali v početní výhodě v 52. minutě. Vedla k ní spolupráce Gulaše se zakončujícím Petrem Kodýtkem. V poslední minutě mohl zkazit Frodlovi třetí nulu v sezóně Okál, na gólmana indiánů ale nevyzrál.

Ladislav Čihák, trenér HC Škoda Plzeň: "Jsem rád, že jsme vyhráli. Byl to takový pohodový zápas, využili jsme šance v první třetině a odskočili jsme. Byli jsme produktivní, jsem rád, že i Frodlík vychytal nulu. Neinkasovali jsme, nedopustili jsme soupeři se vrátit zpět do hry. Ale ještě máme před sebou strašně moc práce."