Krmenčík už zase pálí. Plzeň i díky jeho trefám porazila Karvinou | Sportovní Plzeň

Krmenčík už zase pálí. Plzeň i díky jeho trefám porazila Karvinou

osm27. 7. 2019

Fotbalisté Viktorie Plzeň jsou i po třetím kole Fortuna:Ligy stoprocentní. Tentokrát na domácím hřišti porazili Karvinou 3:2. Dvě branky Západočechů vstřelil Michael Krmenčík, který skóroval poprvé od loňského září. Třetí a nakonec vítězný gól přidal Jakub Brabec.

Plzeňský kouč Vrba udělal oproti úternímu zápasu s Olympiakosem zásadní změny, debut v základní jedenáctce čekal na Ondřeje Mihálika a Dominika Janoška. A netrvalo dlouho a i oni se mohli radovat z úvodního gólu. Kayambův centr se snesl na hlavu Michaela Krmenčíka, a ten protrhl svoji střeleckou smůlu. V 15. minutě mohli hosté z ničeho nic srovnat. Janečkův obstřel ale těsně minul branku. Po půl hodině hry měl druhý gól na hlavě Hrošovský, po krásné souhře ovšem hlavou netrefil míč ideálně.

Po prvních minutách druhé půle, které patřily spíše Plzeňanům, přišla pro domácí sprcha v 51. minutě. Limberský zcela jasně fauloval v pokutovém území Janečku a nařízenou penaltu proměnil Rundič. V 58. minutě mohl po krásné akci Řezníka znovu poslat Viktorii do vedení Kayamba, jenže trefil jen tyč. O pět minut později už to ale Plzni vyšlo. Pernica uvolnil dlouhou průnikovou přihrávkou Řezníka, ten našel v pokutovém území Michaela Krmenčíka, který už si věděl se zakončením rady. Západočeši pak útočili dál a v 70. minutě šli do vedení 3:1. Roh Kovaříka usměrnil do sítě Jakub Brabec. V 77. minutě tleskala Doosan Aréně krásné dalekonosné ráně Hrošovského a ještě lepšímu zákroku brankáře Pastornického. V 85. minutě ovšem hosté zdramatizovali zápas, když se zdálky trefil přesně k tyči Petráň. Na víc už se ale hosté nezmohli, a tak Plzeň zůstává i po třetím kole bez ztráty bodu.