Kliment už pálí za Plzeň. Lepší nabídka z české ligy přijít nemohla, říká | Sportovní Plzeň

 

 

Kliment už pálí za Plzeň. Lepší nabídka z české ligy přijít nemohla, říká

Marie Osvaldová19. 6. 2022


Foto: FCVP


První zápas, první výhra a také první gól. Posila Viktorie Plzeň Jan Kliment prožil proti Klatovům ideální start v červenomodrém dresu. "Jasně, gól na začátku pomůže. Tenhle zápas byl trochu jiný, protože start přípravy je zaměřený na kondici, ovšem jsem rád, že mi to tam padlo," prohlásil po zápase hraném v Žákavě.

Jak se vám hrálo s novými spoluhráči?
Dobře, pár jich znám. Řízek, Perňa, Kopi, Faltič. Nebylo to tak, že bych šel mezi úplně cizí lidi. Užil jsem si zápas, dal jsem gól a hlavní je, že jsme vyhráli. Myslím, že jsem na dobré cestě a nezaostávám. Zatím v pohodě, opatrně se oťukávám.

Jaké byly první dny v Plzni?
Stěhuju se docela často, každý rok, takže už to pro mě není tak zvláštní. Hodně mi pomohl Honza Kopic, všechno mi tady ukázal. Když jsem dřív jezdil do Stuttgartu, bral jsem to přes Plzeň, a trochu jsem už věděl, kde co je. Takže to pro mě tady nebylo úplně nové.

Zvažoval jste dlouho nabídku nebo byla Plzeň jasná volba?
Moc dlouho ne. Hned, jak jsem se dozvěděl, že Plzeň má zájem, věděl jsem, že lepší nabídka z české ligy nemůže přijít. Nezvažoval jsem to dlouho. Čekal jsem možná na zahraniční angažmá, ale to nedopadlo. Viktorka pro mě vyšla jako nejlepší možné řešení.

Nastoupíte s číslem 9, s kterým hrával nejlepší ligový střelec minulé sezony Jean-David Beauguel..
Je to moje číslo, měl jsem ho i v klubech předtím. Přemýšlel jsem i o jiném čísle, protože v Polsku to úplně nevyšlo, ale nakonec jsem po něm zase sáhl. A že ho měl Bogy? Holt si na záda naložím trochu víc kilo. Ale ne, nepouštím si to do hlavy. Každý se snaží udělat to nejlepší a nastřílet co nejvíc gólů.


Sdílet