Kritický Vrba o prohře se Slováckem: Jeden z nejhorších výkonů, co v Plzni jsem | Sportovní Plzeň

Kritický Vrba o prohře se Slováckem: Jeden z nejhorších výkonů, co v Plzni jsem

osm12. 8. 2019

Byl to jeden z nejhorších výkonů za dobu, co Plzeň trénuji. Tak hodnotil plzeňský kouč Pavel Vrba nečekanou prohru se Slováckem 0:2. Jeho tým přitom čeká už ve čtvrtek zápas pravdy, odveta třetího předkola Evropské ligy proti Antverpám.

Jak hodnotit takový zápas?
Hodnotí se mi to velice těžce, je to naprosto zasloužený výsledek. Slovácko tady hrálo velice dobře, my jsme v prvním poločase předvedli jeden z nejhorších výkonů za mého působení v Plzni. Přičinil se o to i soupeř, který nás dobře napadal, chodil do brejků. V prvním poločase nás potrestal ze situace, kdy byl důraznější a zaslouženě vedl. O přestávce jsme to prostřídali, chtěli jsme hru zjednodušit, ale k ničemu to nevedlo. Možná jsme měli víc ze hry, ale Slovácko si počkalo na příležitost a dalo druhý gól. Tím zápas rozhodlo.

Oproti utkání s Antverpami jste udělal sedm změn. Nelitujete toho teď zpětně?
Na tohle si počkám ve čtvrtek. (po zápase s Antverpami)Byla některá změna v sestavě vynucena zdravotním stavem hráčů?
Ne, bylo to jen kvůli šetření.Čím si vysvětlujete, že hráči, kteří dostali po dlouhé době šanci, odehrají takový první poločas?
Já nevím, proč to tak bylo. V sestavě bylo víc změn, než obvykle. Víme, že nás ve čtvrtek čeká důležité utkání, zátěž jsme chtěli dát celému kádru, který tady v Plzni je. Na druhou stranu nám to ukázalo spousty věcí.Můžete být konkrétní?
Nakonec stejně zjistíte, že můžete hrát se třinácti, čtrnácti hráči, i když si to někdo nemyslí. Třeba Slovácko hraje s dvanácti, třinácti lidmi a vyhovuje jim to. U nás je teď zápasová zátěž samozřejmě úplně jiná, hrajeme kvalifikace v Evropě, do toho máme cestování a pro hráče je to složitější. Na to musí být kádr širší, ale je otázka, zda jsme schopni zápasy zvládnout.Nechyběl na hřišti někdo, kdo by strhl ostatní?
Máte pravdu, co vám k tomu mám povědět. Určitě nám chyběli zkušení hráči, kteří, když se láme chleba, většinou pomůžou.Co říkáte na výkon Milana Petržely? A v nadsázce nelitujete, že jste ho nechali odejít z Plzně?
Vy se mi líbíte. Dva roky píšete, jak máme staré mužstvo, pak máme litovat toho, že staršího hráče pustíme. Ale k jeho výkonu v zápase. Milan odvedl to, co odváděl po celou dobu, když byl v Plzni. Odehrál velice dobré utkání.