Prodej Viktorie Plzeň se zadrhl. Do konce roku se nestihne, přiznal Šádek | Sportovní Plzeň

 

 

Prodej Viktorie Plzeň se zadrhl. Do konce roku se nestihne, přiznal Šádek

Marie Osvaldová15. 12. 2021


Foto: FCVP


Do konce roku nebude jasno o novém majiteli fotbalové Viktorie Plzeň. V rozhovoru pro Deník to přiznal současný vlastník západočeského klubu Adolf Šádek. Na stole jsou podle něj dvě konkrétní nabídky.

S přibývajícím koncem roku se ve fotbalovém zákulisí spekuluje o novém majiteli Viktorie Plzeň. Hledání nového strategického partnera má na starosti renomovaná společnost Deloitte, která původně po dohodě se Šádkem chtěla mít jasno do konce měsíce. Jenže to padne. "Na doporučení zástupců Deloitte jsme termín posunuli, byť jsme mohli mít vše už uzavřeno,“ potvrdil Adolf Šádek v rozhovoru pro Deník s tím, že momentálně leží na stole dvě konkrétní nabídky. Další zájemci se navíc měli ozvat v posledních dnech. Podle společnosti Deloitte situaci brzdí i aktuální vlna koronaviru. "A pro mne jde opravdu o zásadní rozhodnutí pro klub. Na jeho budoucnosti mi velmi záleží, netřeba to uspěchat," podotkl Šádek.

Oficiální nabídku podle zákulisních informací předložili pouze švýcarští investoři, navenek reprezentovaní Chvalovským, a Platek family. S lidmi, které Chvalovský zastupuje, se údajně Šádek setkal a nadšený příliš nebyl. A Platek family? Už dlouho se proslýchá, že Šádek by v klubu rád zůstal, což v případě převzetí touto společností, není vůbec jisté. V italské Spezii, dánském Sönderjyske a portugalské Casa Pia, které rodina vlastní, si totiž Platek do managementu dosadil dřív nebo později vlastní lidi. Sám Šádek to ale nazval hloupou spekulací. "Ve Viktorce budu strašně rád pracovat, pokud si to případný nový vlastník bude přát. Viktorka je součástí mého života. Na druhou stranu pokud o moji práci nový majitel nebude mít zájem, určitě nebudu klást osobní překážky, bude-li to pro klub nejlepší možná vize," dodal.


Sdílet