Klíčový gól v boji o poháry? Kalvach ho věnoval těhotné přítelkyni | Sportovní Plzeň

Klíčový gól v boji o poháry? Kalvach ho věnoval těhotné přítelkyni

Marie Osvaldová25. 4. 2021

Moc gólů nedává, když se mu to ale podaří, tak to stojí za to. Záložník Viktorie Plzeň Lukáš Kalvach v sobotním důležitém zápase v boji o evropské poháry proti Slovácku povedenou střelou zajistil svému týmu výhru 2:1. „Pro nás určitě hodně důležité vítězství, protože jsme se na ně dotáhli na dva body a máme ještě zápas k dobru,“ prohlásil plzeňský hráč po své druhé ligové trefě v tomto ročníku.

Věříte tedy, že boj o čtvrté místo už dotáhnete ke zdárnému konci?
Věřím, kromě dohrávky je ještě dost zápasů do konce, takže si myslím, že pohárové příčky ještě uděláme.

Měli jste aktivní vstup do zápasu, ale proměnili jste pouze jednu šanci. Bylo to frustrující?
Ano, tím spíš, že Slovácko ještě těsně před přestávkou vyrovnalo. Bavíme se o tom už několikátý zápas, že máme dobré první poločasy, celkem dost šancí, ale nedokážeme je proměnit. Zápas se pak dohrává do poslední chvíle, protože si jej neuděláme trošku lehčí. Ale důležité je, že jsme to zvládli a máme tři body.

Jak těžké bylo na psychiku, když vám soupeř vyrovnal v samém konci prvního poločasu?
Byla to rána, ale o pauze jsme si jasně řekli, že sílu máme, že jsme živější tým. Do druhé půle jsme podle toho i vstoupili, naštěstí to tam padlo a vyhráli jsme.

Vy sám jste měl v zápase několik nadějných střeleckých pokusů. Měl jste pak o to větší radost, když to konečně vyšlo?
Jo, samozřejmě. Snažím se do střelby víc tlačit, je to potřeba. Jsem rád, že to tam propadlo, pálil jsem ze své pozice při rohovém kopu a dobře jsem to trefil.

Po oslavě jste posílal polibky směrem k prázdným ochozům. O co šlo?
Partnerka je těhotná, máme za dva měsíce termín, takže jsem měl vzít po vstřelení gólu balon pod dres. Ale v euforii jsem běžel k praporku, tak jsem jí aspoň poslal pusu. Bylo to pro ni.

Zápasy jdou nyní v rychlém sledu za sebou. Jak zhuštěný program zvládáte?
Je to samozřejmě náročné, ale cítím se dobře. Dobře regenerujeme, máme super zázemí, takže v pohodě.