Kapitán Gulaš přiznal krušné chvíle: Doma jsem nevěděl, jestli si mám sednout nebo stát | Sportovní Plzeň

osm30. 3. 2019

Jako kapitán provedl svůj tým nástrahami čtvrtfinále play-off. Milan Gulaš zažil osobně hodně těžkou sérii, nakonec ale s vítězným koncem. Jeho Škodovka zvládla rozhodující duel a po výhře 3:2 může slavit. "Byl jsem ale strašně nervózní," přiznával Gulaš po sérii.

Milane, co teď cítíte? Únavu, štěstí, úlevu?
Všechno dohromady. Po průběhu, jaký ta série měla, je to velká úleva. Fakt to bylo těžké. Dlouho nepamatuju takhle těžkou sérii. Olomouc se proti základní části dokázal ještě zlepšit. O to víc si toho ceníme a vážíme.

V rozhodujícím zápase jste rychle vedli 3:0. Pak ale hosté v 58. minutě snížili na rozdíl jedné branky. V závěru už to ale vypadalo, že puk nechcete vůbec pustit..
Máte pravdu. Tam jsem puk nechtěl pustit za žádnou cenu. Bylo jasné, že to bude bolet, ale musel jsem to držet zuby nehty.

Jak bylo těžké vyhnat porážku z šestého zápasu?
No, jsem hrozně rád, že jsme to dokázali. Tam to byl jeden z nejhorších výkonů celé sezóny. Nevím, jestli to byla nervozita. Absolutně jsme to nezvládli. Pak po zápase jsme si k tomu něco řekli. Dneska jsme to napravili stoprocentně. To byl asi nejlepší výkon v sérii. O ten jeden malý krok jsme podle mě byli lepší.

Co jste dělal před sedmým zápasem, byl jste nervózní?
Doma jsem nevěděl, jestli si mám lehnout na gauči nebo si sednout. Musím říci, že dlouho jsem před zápasem nebyl tak nervózní. Pořád jsem na to myslel.

Co nakonec rozhodlo o vašem postupu?
Rozhodoval sedmý zápas. Extrémně důležitý byl samotný vstup do zápasu. První gól hodně určil směr zápasu a to se potvrdilo. První třetina nám fakt vyšla. Už před zápasem jsem cítil velké odhodlání. Myslím si, že to pro nás může být taková vzpruha.

Když se tak ohlédnete za sérií. Neuškodila vám paradoxně ta první vysoká výhra?
Myslím si, že nám uškodil zbytek druhé a třetí třetina ve druhém zápase. Tam jsme pomohli Olomouci. Zápas nakonec dokázala otočit. Neřekl bych, že by ta vysoká výhra nějak tu sérii ovlivnila.