Kantner vs Kometa 3:2. Plzeňský mladík hattrickem zařídil výhru nad Brnem | Sportovní Plzeň

Kantner vs Kometa 3:2. Plzeňský mladík hattrickem zařídil výhru nad Brnem

osm3. 3. 2020

Hokejisté Škody Plzeň porazili v 51. kole extraligy na domácím ledě Kometu Brno 3:2. Indiáni přitom v průběhu první třetiny prohrávali 0:2, pak už si vzal slovo plzeňský mladík Matyáš Kantner, který hattrickem zajistil Škodovce důležité tři body.

Pro Škodovku nezačal zápas vůbec dobře. Uplynulo jen 75 vteřin a Frodl lovil puk z branky po hodně smolném gólu. Červený totiž zkazil přečíslení 2 na 1, puk se k němu ale zpět odrazil, následně ovšem útočník Komety promáchl. I tak se ale ještě dostal k jednomu pokusu a to už dorazil puk za bezmocného Frodla. Poté začali být domácí výrazně aktivnější a ve 4. Minutě nebyl daleko od vyrovnání Eberle. V 8. minutě zase po velkém závaru nedokázal dorazit puk do sítě Rob. Po polovině třetiny si nevšiml Kantner poloprázdné branky a ještě nepochopitelně zakombinoval, téměř vzápětí pak přišel pro Škodovku tvrdý direkt. Z brejku se trefil přesně Střondala. Západočeši si na odpověď počkali do 16. minuty. V přesilové hře se na brankovišti dobře zorientoval Matyáš Kantner a dotlačil puk za brankovou čáru. Těsně před koncem třetiny pak odmítl vyrovnání osamocený Zdráhal.

Ve druhé třetině se hrál poměrně otevřený hokej a hra se přelévala ze strany na stranu. Za hosty hrozil především Mueller, velkou plzeňskou šanci měl ve 27. minutě Eberle. O pět minut později zamotal hlavy obraně Komety Gulaš, zpoza branky pak vybídl Vracovského, mladík indiánů ale trefil pouze Čiliaka. Ve 37. minutě hosté podcenili situaci a indiáni udeřili ve vlastním oslabení. Jank přihrál v přečíslení Matyáši Kantnerovi, a ten nedal Čiliakovi šanci. O minutu později mohli Západočeši duel otočit, jenže Heřman svůj únik nedokázal proměnit.

Ve třetí třetině pokračovali Západočeši v tlaku a ve 45. minutě přišla odměna. Po střele Pulpána se puk odrazil k Matyáši Kantnerovi, a ten dorážkou od poloprázdné branky zkompletoval svůj hattrick. Indiáni pak zápas poměrně dobře kontrolovali, až v 55. minutě nabídli velkou příležitost Horkému. Útočník Komety ale naštěstí pro Frodla zamířil mimo tři tyče. O dvě minuty později zachránil domácí Frodl, který vychytal tutovku Muellera. Na skóre a zisku tří bodů pro Plzeň už nic nezměnila ani power-play Komety.

Ladislav Čihák, trenér Plzně: "Nevstoupili jsme do utkání dobře, byli jsme horší v pohybu a bylo to vlažné. Dobrý moment byl, když jsme snížili na 1:2. Pak jsme se do toho dostali, viděli jsme, že pokud budeme na puku, že šance přijdou. Ve druhé třetině jsme navázali na závěr první třetiny. Otočit takhle těžký zápas pro nás bylo dobré. Cítil jsem, že si za tím dnes kluci jdou. Ve druhé a třetí třetině jsme byli lepším týmem, zasloužili jsme si vyhrát."