Hokejisté doma válí, Spartě naložili šest gólů | Sportovní Plzeň

Hokejisté doma válí, Spartě naložili šest gólů

Marie Osvaldová31. 10. 2021

ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně ve 20. extraligovém kole porazili na domácím ledě Spartu 6:3. Dvakrát se prosadil švédský útočník Ludwig Blomstrand, po jedné trefě přidali Michal Bulíř, Jakub Kindl,  Matyáš Kantner a Jan Schleiss.

Indiáni začali zápas dobře a už ve druhé minutě šli do vedení. Michal Bulíř se natlačil přes bránícího hráče až před Žukova a bekhendem po ledě procedil puk mezi betony. V 6. minutě ale hosté dokazili vyrovnat, chybu Graňáka využila Sparta k rychlé kombinaci do prázdné branky. Úspěšným střelcem byl Konečný. Osudovou se stala Plzni i další individuální hrubka, tentokrát kapitána Kindla, který v 8. minutě namazal Ericu Thorellovi, ten posunul puk Horákovi a na něj zývala opět prázdná branka. I ve druhé polovině třetiny se hrál pohledný hokej a v 17. minutě po jedné z hezkých akcí Škodovka vyrovnala. Ludwig Blomstrand se neunáhlil, obkroužil branku a odrazem o Žukova znovu srovnal. O dvě minuty později byla Plzně blízko třetí trefy, Přikryl ale ve velké šanci neuspěl.

Ve 24. minutě se znovu ukázala švédská letka spolu s Bulířem. Po hezké kombinaci se tlačil do zakončení Blomstrand, obrana Pražanů ale jeho střelu do opuštěné branky na poslední chvíli zablokovala. Pak indiáni přežili několik velkých příležitostí Sparty a ve 29. minutě šli do vedení. Jakub Kindl nahodil puk od mantinelu a k překvapení všech kotouč zaplul u bližší tyče do sítě. Trenéři Sparty okamžitě odvolali Žukova z klece a poslali do brankoviště Neužila. A toho indiáni přivítali po svém. Ludwig Blomstrand si vzal puk, zpoza branky vyjel až mezi kruhy a trefil přesně. Ve 35. minutě už to bylo 5:2. Kodýtek vyhrál buly, Suchý puk rychle posunul Matyáši Kantnerovi, a ten zakončil přesně švihem nad Neužilův beton.

Ve 42. minutě mohl vykřesat jikru naděje pro hosty Chlapík, jeho dorážku ale zlikvidoval skvělý Svoboda. Na druhé straně zase Neužil zkazil radost Bulířovi. Ve 47. minutě ujel Kindlovi s Kaňákem Horák a Pražanům se podařilo snížit na rozdíl dvou branek. Západočechy ale inkasovaný gól nijak nevykolejil a v 51. minutě udeřili pošesté. Po skvělé individuální akci zavěsil Jan Schleiss. Definitivní naději na jakoukoli korekci vzal Sparťanům zbytečný faul Jurčiny, za který bek hostů vyfasoval trest do konce zápasu.