Bitva jako řemen. Plzeň zvládla duel se Spartou a jde už na druhé místo | Sportovní Plzeň

Bitva jako řemen. Plzeň zvládla duel se Spartou a jde už na druhé místo

osm26. 1. 2020

Plzeňští hokejisté zdolali ve 40. kole extraligy na domácím ledě pražskou Spartu 6:3 a přes svého nedělního soupeře poskočili už na druhé místo tabulky. V hodně vyhroceném duelu bodově nejvíce zářil Matyáš Kantner, který dal jeden gól a na další dva nahrál.

První minuty toho na obou stranách moc nepřinesly. První větší šanci měli domácí v 8. minutě, když v přesilovce propadl Machovskému puk po střele Gulaše, obrana Sparty ho ale odpálila do bezpečí. O minutu později už gólmanovi hostů nepomohlo nic. Jaroslav Kracík si nikým nehlídán vybruslil před branku a švihem na bližší tyč rozvlnil síť. Obrovskou šanci na navýšení skóre nevyužil Gulaš, a tak přišel ve 13. minutě z ničeho nic trest. Růžičkovu střelu propustil Frodl za svá záda. Za další dvě minuty ovšem Západočeši znovu vedli. Gulaš našel v přesilovce Matyáše Kantnera, a ten z pravého kruhu trefil přesně. V závěru třetiny vzplály emoce na obou stranách, vyprodaná Logspeed CZ Aréna viděla i bitku mezi Adamem Jánošíkem a Michalem Řepíkem.

Také v začátku druhé třetiny to hodně jiskřilo. Škodovka ale doplatila na dva fauly krátce za sebou. Nejprve sice rozhodčí neuznali gól Košťálka kvůli nedovolenému bránění brankáře, v přesilovce 5 na 3 se už ale prosadil z dorážky Pech. Indiány pak držel nad vodou skvělý Frodl, na němž si vylámali zuby v obrovských šancích Tomášek a Dvořáček. Krátce po polovině zápasu přežila Plzeň další kritickou chvilku, když Frodl chytil Řepíkovi trestné střílení. Ve 34. minutě pomohla Škodovce po střele Kudrny tyč, o pár vteřin později zase na Frodlovi ztroskotal Buchtele. Kritické chvíle domácí přežili a ve 37. minutě z brejku udeřili. Kaňák našel přesně hůl Jakuba Poura, a ten nedal Machovskému šanci. Uplynulo navíc jen 61 vteřin a Západočeši se radovali znovu. Gulaš obkroužil Klec a důrazný Patrik Zdráhal na brankovišti procpal puk do sítě. Hosté se po inkasovaných gólech rychle zmátořili a 24 sekund před druhou sirénou Buchtele snížil na rozdíl jedné branky.

Ve 47. minutě mohl opět Buchtele vyrovnat, jenže netrefil poloprázdnou plzeňskou branku. Místo toho ovšem přišla plzeňská přesilovka a rána Petera Čerešňáka, kterou zastavila až síť. Škodovka si pak poměrně zkušeně hlídala dvoubrankové vedení, v 56. minutě mohl domácí definitivně uklidnit Gulaš, z pravého křídla ale svoji dělovkou těsně minul. Pražané se ale ani k závěrečnému nápory nedostali, naplno totiž dali najevo svoji frustraci, šli do tří a Vojtěch Němec dorážkou Robovy střely uzavřel střelecký účet atraktivního zápasu.

Ladislav Čihák, trenér Plzně: "Vstoupili jsme do utkání dobře. První třetina byla nahoru, dolů, bylo tam hodně emocí. Jsem rád, že takový zápas byl. Všichni vidíme, že když hrají týmy, které chtějí hrát hokej, tak ta atmosféra podle toho vypadá. Druhou třetinu jsme začali tragicky, dostali jsme soupeře na koně. Tahali jsme za kratší konec, snažili jsme se jen ubránit tlaku a díky skvělému gólmanovi se to podařilo. Pomohli jsme si pak v přesilovkách. Ve třetí třetině jsme nechtěli soupeře dostat do přesilovek, to jsme zvládli dobře. Jsem rád, že i v takovém zápase bereme tři body."