Běžecký festival na nádvoří Plzeňského Prazdroje už po druhé | Sportovní Plzeň

Běžecký festival na nádvoří Plzeňského Prazdroje už po druhé

Plzeň2. 5. 2024

Za spoluorganizace města Plzně proběhl 1. května druhý ročník akce s názvem Běžecký festival. Festival pořádá nezisková organizace Rozběháme Česko na nádvoří Plzeňského pivovaru. Jedná se o den v pohybu plný běžeckých závodů a zajímavého doprovodného programu. Zároveň měli návštěvníci příležitost si zaběhnout 5 a 10 kilometrů dlouhý závod, firemní štafetu, zážitkový neměřený běh či dětský běh. Svátek práce se tak už po druhé v řadě stal svátkem pohybu.

Blok závodů odstartoval tří kilometry dlouhý zážitkový barevný běh, jehož startérem byl Ing. Tomáš Morávek, radní města Plzně pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy. „Jsme rádi, že se Město Plzeň zapojuje do sportovních aktivit tohoto formátu a přispívá tak k podpoře pěstování aktivního způsobu života svých obyvatel. Běžecký festival navíc sportovně i kulturně obohatil letošní oslavy 1.  máje v Plzni.“ dodal.

Na své si přišly i děti, pro které byly nachystané běhy s délkou od 150 m do 1400 m. Přesně v půl třetí se na pětikilometrovou trať vydali dospělí závodníci. „Krásná trať, skvělá atmosféra a moc pěkné prostředí pivovaru. Velmi jsem si to užil“, řekl vítěz kategorie mužů nad 40 let Martin Píša. Hlavní závod na 10 km, který vedl z hlavní pivovarské brány do okolních parků a zpátky do areálu Plzeňského Prazdroje, si užili další závodníci. Slunečný den plný pohybu a aktivit pro celou rodinu byl již tradičně ukončen vyhlášením vítězů a tombolou se spoustou atraktivních cen od partnerů festivalu.

„Přes 2000 lidí se díky běžeckému festivalu zvedlo z gauče, aby s námi oslavilo 11 let našeho působení. Děkuji, že můžu být hrdý na to, kam jsme doběhli a na hodnoty, které šíříme dál. Děkujeme také všem zapojeným partnerům,“ dodal Jan Bielik, ředitel Rozběháme Česko.