Házenkáři slaví titul. Podruhé za sebou zvládli infarktový závěr | Sportovní Plzeň

Házenkáři slaví titul. Podruhé za sebou zvládli infarktový závěr

osm26. 5. 2019

Aktualizováno 12:43 Po třech letech se Talent Robstav M.A.T. Plzeň vrátil na házenkářský trůn. V rozhodujícím pátém duelu finálové série Západočeši na vlastní palubovce porazili Karvinou 32:30 po sedmimetrových hodech. Rozhodující sedmičku proměnil Michal Tonar mladší. Plzeňané tak získali šestý titul v české historii.

Hráči Talentu se v začátku první půle hodně trápili proti pevné obraně hostů. Až ve 28. minutě Plzeňští třemi góly za sebou srovnali ze 7:10 na 10:10 a zdálo se, že se nadechují. Jenže ještě do poločasu udělali dvě hrubé chyby a Slezané si prakticky se sirénou vzali do kabin tříbrankový náskok zpět.

V úvodu druhého poločasu odskočili hosté už na rozdíl pěti gólů, ale Západočeši zdánlivě ztracené utkání rychle vyrovnali. Rozjetá Plzeň minutu a půl před koncem vedla 27:25. Závěr však domácí nezvládli a dovolili hostům srovnat, takže o mistrovi musely rozhodnout sedmimetrové hody. Úspěšnější v nich nakonec byla Plzeň a po trefě Michala Tonara mohla slavit.