Házenkáři Plzně jsou ve finále, Jičín zničili i ve třetím zápase | Sportovní Plzeň

Házenkáři Plzně jsou ve finále, Jičín zničili i ve třetím zápase

osm28. 4. 2019

ilustrační foto: Talent Plzeň

Naprosto jednoznačný průběh mělo dnešní třetí semifinálové utkání mezi Talentem Robstav M.A.T. Plzeň a Jičínem. Západočeši po celý duel dominovali a po výhře 29:18 mohli slavit v nejkratší možné době postup do finále. V něm jim bude soupeřem Karviná.

Domácí Talent si tentokrát na rozdíl od předchozích dvou zápasů pohlídal úvod střetnutí. Díky několika výborným zákrokům gólmana Šmída a i třem gólům pivota Šíry brzy vedl 5:1. Jičín si bral time out už po osmi minutách. Ale ani nápor Plzně se Jičínu zastavit nepodařilo, brzy vedli Západočeši poprvé o deset branek - 12:2 a stejný rozdíl vydržel až do přestávky - 16:6.

Hned v úvodu druhé půle Talent třemi góly v řadě odskočil už na 19:6. Plzeňský trenér si mohl dovolit prostřídat sestavu, premiéru si odbyl mladík Martin Nový, a skóre dál utěšeně narůstalo ve prospěch jeho celku. Nejvýraznější náskok byl o 14 branek (25:11 a 26:14). Teprve pak Jičín snížil na přijatelný rozdíl, ale i tak bylo konečné skóre z jeho pohledu hrozivé 29:18.

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň - HBC Ronal Jičín 29:18 (16:6)
Nejvíce branek
Jičína: Horut a Hlava 3, Drbohlav, Kolc a Kubík 2, Šulc 2/2. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/1: 2/2. Vyloučení: 5:4. Diváci: 1101.
Sestava a branky Talentu: Šmíd, Herajt - Vinkelhöfer 1, Ivančev 5, M. Tonar 2, Šíra 3, Stehlík 5, Chmelík 4, Šafránek 3, Douda 1, Bičiště 1, Wildt 1, Nový 2/1, Nejdl 1, J. Tonar.