Házenkáři nakročili do semifinále, k postupu chybí jedna výhra | Sportovní Plzeň

Házenkáři nakročili do semifinále, k postupu chybí jedna výhra

Marie Osvaldová4. 4. 2021

ilustrační

Po dvou domácích vítězstvích budou moci házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje rozhodnout o svém postupu do semifinále Strabag Rail extraligy proti Kopřivnici na její palubovce už příští víkend. Třetí utkání se hraje v sobotu 10. dubna od 13 hodin.

Úvodní zápas čtvrtfinálové série mezi Talentem tým Plzeňského kraje a Kopřivnicí zvládli nakonec lépe domácí, ale na vítězství 29:22 se pořádně nadřeli. Soupeř držel se Západočechy krok, Plzeňané zlomili utkání až v závěrečné čtvrtině.

To ve druhém zápase nakročili Západočeši k výhře už v první půli, po níž vedli 17:11. A protože Kopřivnice nedala v úvodu druhé půl šest a půl minuty gól, odskočil jí Talent až na 20:11. Ve 39. minutě už vedl dokonce o deset branek - 22:12. Teprve potom se povedlo hostům alespoň trochu zkorigovat, ale i tak dovedli plzeňští házenkáři utkání k bezpečnému vítězství. V sérii vedou 2:0 na zápasy.