Házenkáři Plzně jsou blízko finále. V Jičíně zvládli náhlou smrt | Sportovní Plzeň

Házenkáři Plzně jsou blízko finále. V Jičíně zvládli náhlou smrt

osm24. 4. 2019

Házenkáři Talentu Robstav M.A.T. Plzeň zvítězili ve druhém semifinále nad Jičínem na jeho palubovce 38:37 po sedmimetrových hodech. Západočeši přitom ještě 40 vteřin před koncem prohrávali o dva góly, nakonec ale stihli vyrovnat. Třetí duel série se hraje v neděli v 10:30 v Plzni.

Druhé vítězství v sérii se nerodilo vůbec snadno, první branku zápasu dal sice plzeňský kapitán Vinkelhöfer, ale jinak byli po většinu prvního poločasu ve vedení domácí. V úvodu je držel především výborný Veverka v brance a v útoku nabuzený veterán Šulc, to plzeňští střelci se hledali. Po čtvrthodině hry hostující Michal Tonar poprvé srovnal stav (7:7), ale Jičín znovu odskočil na rozdíl dvou gólů. Teprve time out za stavu 11:13 hosty trochu probral a otočili na 16:14 a 17:15 ve svůj prospěch. Domácí však v závěru první půle v přesilovce snížili a navíc byl vyloučen plzeňský pivot Šindelář.

Hned po přestávce ve dvojnásobné přesilovce a navíc ze sedmičky kanonýr Šulc vyrovnal a pak znovu otočil vývoj skóre. Ve 43. minutě už vedl Jičín dokonce o tři góly (23:20), za dalších pět minut už dokonce o čtyři (27:23) a s plzeňským Talentem to vypadalo zle. Jenže devět minut před koncem bylo srovnáno (27:27). A nerozhodný stav byl i pět minut před koncem (29:29), aby však potom přišel další trhák Jičína, tentokrát na 32:29. A do konce zbývaly necelé tři minuty. A hlavně nikdo v hale netušil, že to největší drama má teprve přijít. Po dalším oddechovém času hostů jim dal naději Jakub Tonar, a když minuty před koncem Šafránek z křídla nezakončil vypadalo to, že je rozhodnuto. Jenže se začaly dít věci. Domácí pivot Miľko neuspěl a Michal Tonar snížil, Jičín pak ztratil balón a Douda z brejku vyrovnal, ale Jičín měl ještě deset vteřin na zakončení. Jenže plzeňský gólman Herajt ránu Horuta z deseti metrů chytil a o vítězi se rozhodovalo v sedmičkách. Plzeňští byli dlouho stoprocentní, dali Ivančev, Douda, Stehlík i Michal Tonar, zatímco domácí Král ve čtvrté sérii Herajta lobem nepřelstil. Rozhodnout tak mohl Jakub Tonar, ale napálil jen tyč. Prvních pět pokusů tedy rozhodlo a dál už se pokračovalo systémem náhlá smrt. Hostující Ivančev a Douda i domácí Horut podruhé proměnili, ale Šmíd levačkou vychytal ránu Šulce.