Gulaš s Kovářem zařídili první bod. Plzeň vstoupila do semifinálové série vítězně | Sportovní Plzeň

osm3. 4. 2019

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň zvítězili v úvodním semifinále extraligy na ledě Třince 4:1. Produktivní byla opět dvojice Gulaš, Kovář, oba si připsali po třech bodech. Brankář Dominik Frodl inkasoval pouze z trestného střílení, které proměnil Růžička. Druhý duel série se hraje ve Werk Aréně ve čtvrtek od 17 hodin.

Od úvodní minuty viděli diváci hodně atraktivní hokej, který se přeléval ze strany na stranu. První velkou příležitost si připsali na konto domácí, Polanský ale nedokázal chybu obrany Západočechů potrestat. Poté zase hodně motala obranu domácích Kovářova letka s Gulašem a zakončujícím Pourem. Na gól se nakonec čekalo ale až do 11. minuty. Při Růžičkově vyloučení pálil od modré Jones a Jaroslav Kracík dorazil Hrubcem vyražený puk do sítě. O chvíli později mohl srovnat O. Kovařčík, jenže minul, a tak se v 16. minutě opět radovali indiáni. Milan Gulaš si položil Galvinše a střelou švihem nedal Hrubcovi šanci.

Také první minuty druhé části patřili hostující Škodovce. Aktivní Gulaš si brzy vynutil faul, který se ale i přes velký tlak nepodařilo proměnit ve třetí gól. Naopak ve 25. minutě byli Západočeši rádi, že jim pomohla tyč po střele Adamského. O minutu později dostali Oceláři dobrou šanci na to snížit, jenže nevyužili 71 vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3. Ve 31. minutě měl třetí plzeňský gól na holi Eberle, Hrubcův beton byl ale proti. O tři minuty později hosté přežili další oslabení, krátce poté ujeli indiáni do brejku 4 na 1 a Jan Kovář měl po přihrávce Milana Gulaše snadnou práci.

Plzeň kontrolovala hru v poklidu až do 45. minuty. To Pulpán zastavil M. Kovařčíka jen za cenu faulu a nařízené trestné střílení proměnil Růžička. Škodovka se ovšem po snížení nezalekla a dál pokračovala ve skvělé hře. A v 50. minutě byla odměněna. Po nevyužité početní výhodě pokračovali hosté v tlaku a Jan Kovář po střele Gulaše dopravil puk do branky. Žádné drama se tak nekonalo, Plzeň si připsala první bod v sérii hrané na čtyři vítězství.