Generálka vyšla a teď plný stadion na ligu, přejí si Tomáš Chorý s Pavlem Horváthem | Sportovní Plzeň

 

 

Generálka vyšla a teď plný stadion na ligu, přejí si Tomáš Chorý s Pavlem Horváthem

Josef Krebs23. 1. 2023


Foto: FC Viktoria Plzeň


Viktorka zakončila španělský herní kemp výhrou 2:0 nad norským Molde. O obě trefy se postaral útočník Tomáš Chorý, který společně s asistentem trenéra Pavlem Horvátem zhodnotil páteční generálku.

V první půli si naběhl na centr Libora Holíka, ve druhé zase na nadýchaný balon Milana Havla. V obou případech skončil míč po jeho hlavičce v brance. „Jsem rád, ale hlavní je, že jsme zvládli generálku vítězně, nikdo se nezranil, to je to nejdůležitější,“ vykládal po utkání střelec dne Tomáš Chorý. A nezapomněl pochválit spoluhráče za skvělé asistence. „Jak Holas, tak i Havlis, což je můj parťák z pokoje, to krásně sladili. A měli jsme tam i další zajímavé šance, zápas měl určitě dobré parametry a budeme se od toho chtít odrazit příští týden v lize.“

Spokojený byl i Pavel Horváth. „Zápas nám vyšel po všech stránkách, skvělé hřiště, počasí i velmi dobrý soupeř. Byli jsme podle mě lepší, měli i další šance. Potěšilo nás i to, že jsme neinkasovali a Jindra chytil velkou šanci. Domů budeme tedy odjíždět spokojení,“ měl jasno.

Během soboty viktoriáni odcestovali zpátky do Plzně, kde je příští víkend čeká ligový zápas. „Věříme, že jsme dobře nachystáni a zápasy i tréninky nám ukazují, že většina kádru má dobrou formu. Ještě nám zbývá pár dní na vyladění, ale věřím, že jsme nachystáni dobře,“ řekl Pavel Horváth. O sestavě na první mistrovský zápas roku 2023 se trenérský štáb bude rozhodovat před samotným duelem s Hradcem. „Rozhodneme se podle posledních dní, jsou tam ještě nějaké třeba dva otazníky, uvidíme dle aktuální situace,“ nastínil.

Nyní už Pavel Horváth i Tomáš Chorý vyhlíží start ligového jara, který je na programu v sobotu od 15:00 v Doosan Areně proti Hradci Králové. „Máme zprávy o tom, že se stadion velmi slušně plní a je to krásný slyšet, už se těšíme na zápas před našimi fanoušky. Budeme je chtít zahřát výhrou i výkonem,“ těší se Tomáš Chorý.


Sdílet