Futsalisté Plzně začali čtvrtfinále smolně. Prohráli na Slavii | Sportovní Plzeň

Futsalisté Plzně začali čtvrtfinále smolně. Prohráli na Slavii

osm3. 4. 2019

První čtvrtfinálový souboj se Slavií futsalistům Plzně nevyšel. I přes velké množství šancí Západočechů nakonec zvítězila Slavia 4:2 a ujala se tak vedení v sérii.

Do utkání vstoupil aktivněji Interobal. Svou dobrou střeleckou formu mohl hned ve druhé minutě potvrdit kapitán Lukáš Rešetár, který se uvolnil na levé straně, své zakončení ovšem poslal jen do vzdálenější tyče. Smůla se ho držela i o minutu později, kdy si položil gólmana Slavie, ale kvůli ztrátě rovnováhy opět zakončil jen do tyče. Další obrovskou šanci na skórování měl v 5. minutě Michal Štrajt, ten svou střelu z výhodné pozice nasměroval jen doprostřed branky, kde byl připravený brankář domácích. Poté začala být nebezpečná i Slavia, výborné zákroky ovšem předváděl Lukáš Němec. 8. minuta přinesla první gól utkání. Po kombinaci kolem brankoviště se prosadili domácí a ujali se vedení. Následně se hra lehce uklidnila a šancí ubylo. Tuto pasáž utnul ve 13. minutě až další útok Plzně. Lukáš Rešetár nebezpečně vystřelil, k dorážce se dostal Jan Havel, ale i tenhle pokus opět skončil na tyči domácí branky. Vzápětí měla velkou šanci i Slavia, výborně zasáhl Lukáš Němec a stav se nezměnil. V 18. minutě Slavia zvýšila na 2:0, Plzeň ale přišla s rychlou odpovědí. O minutu později se po rohovém kopu Michala Kovácse nadvakrát prosadil Michal Holý. Vzápětí si Plzeň připsala 5. akumulovaný faul, k dlouhé penaltě už ale Slavii nepustila a do kabin se tedy šlo za stavu 2:1.

Na začátku druhého poločasu stálo štěstí při Plzni. Za Lukášem Němcem zahučela po střele jednoho z domácích branková konstrukce. Ve 25. minutě odskočila Slavia znovu do dvoubrankového vedení. Plzeňští ve středu hřiště přišli o balón a domácí využili situaci dva na nikoho. Lukáš Němec už nestihl zasáhnout. Poté se hra přelévala bez větších šancí na obou stranách. Až ve 37. minutě si Slavia připsala 5. akumulovaný faul, po kterém se Interobal rozhodl pro hru bez brankáře. Ta ovšem k žádné větší šanci nevedla a v poslední minutě utkání trefili hosté odkrytou branku. To ale v tomto utkání nebylo vše. O několik vteřin později prostřelil po přihrávce Michala Kovácse brankáře domácích se štěstím Jan Křemen a snížil na konečných 4:2.

Druhé pokračování čtvrtfinálové série je na programu 15. dubna od 20:00 v Plzni.