Fotbalisté Plzně porazili Hradec Králové, z dorážky penalty rozhodl Šulc | Sportovní Plzeň

Fotbalisté Plzně porazili Hradec Králové, z dorážky penalty rozhodl Šulc

Marie Osvaldová28. 7. 2024

Fotbalisté Plzně jsou po druhém kole Chance ligy stoprocentní. Po výhře na Dukle zvládli velkou bitvu s Hradcem Králové, který udolali 1:0 díky gólu Pavla Šulce z dorážky pokutového kopu.

Plzeň se musela obejít bez útočníka Kabonga, který si na předzápasovém tréninku vážně zranil koleno. A jeho technické a odvážné kousky jakoby Západočechům v úvodu utkání hodně chyběly. Viktoriáni se rozehrávali pomalu, velmi často jejich kombinace skončila prakticky dříve, než začala. A protože ani Hradec na tom nebyl lépe, oba brankáři toho na práci v začátku moc na práci neměli. Výjimkou byla 15. minuta a střela Kopice doprostřed branky. Ve 26. minutě zahrozili domácí z přímého kopu, pokus Cadua ale bez problémů zachytil Zadražil. Viktoria přecijen přidávala na obrátkách a po půlhodině hry měla první velkou šanci zápasu. Vydrovu střelu na bližší tyč ale dokázal Zadražil vyrazit na roh. O tři minuty později se Vydra dostal k centru a Hradec zachránilo břevno. Ve 35. minutě byl sám před brankou Hradce Vašulín, Zadražila ale nedokázal prostřelit.

Ani ve druhé půli Viktoria zrovna nezářila, vysvobodila ji ale 56. minuta, konkrétně hostující Kodeš. Ten v pokutovém území nakopl achilovku Sampsona Dweha a rozhodčí s nařízením penalty neváhal ani okamžik. K míči se postavil stejně jako v prvním kole na Dukle Pavel Šulc a i s trochou štěstí poslal Viktorii do vedení. Zadražil jeho střelu sice vyrazil, nejlepší plzeňský střelec loňské sezóny byl ale připraven na dorážku a tentokrát už gólmanovi Hradce nedal šanci. V 70. minutě už se hosté radovali z vyrovnání, když se hlavičkou prosadil Juliš. Jenže pouze několik desítek vteřin. Po prozkoumání VARem stál útočník Východočechů v těsném ofsajdu. Za dalších pět minut později obrana Plzně zcela zapomněla na Horáka a Jedlička předvedl zákrok večera. Závěrečné minuty už si Viktoriáni pohlídali a po druhém kole mají na svém kontě plný počet šesti bodů.