Futsalisté Interobalu zářili v reprezentaci | Sportovní Plzeň

Futsalisté Interobalu zářili v reprezentaci

osm21. 2. 2020

Další část kvalifikace o postup na mistrovství světa v Litvě na podzim tohoto roku je minulostí. Český národní tým si po dvou skvělých výkonech a výhrách zařídil baráž, byť k přímému postupu chybělo 35 vteřin. Slovenský národní tým uhrál v těžké skupině jen bod.

Reprezentace České republiky odehrála svoji kvalifikaci v Brně a hned v prvním utkání proti Slovinsku o sobě dali vědět oba hráči Plzně v nominaci. K výhře 3:1 přispěli prvními góly utkání Michal Holý a Tomáš Vnuk. Druhý zápas proti Čechům poslal hráče z Rumunska a hned v první minutě utkání přihrál Tomáš Vnuk na gól. Navíc v první minutě druhého poločasu se dokázal střelecky prosadit Michal Holý a český tým vyhrál jasně 4:0. O přímém postupu národního týmu na mistrovství mohla rozhodnout ztráta Kazachů v  zápase se Slovinskem, hráči z východu ovšem vstřelili vítězný gól pouhých 35 vteřin před koncem a o přímém postupujícím tak musel rozhodnout závěrečný vzájemný souboj. Ten hned v úvodu utkání Kazaši prakticky rozhodli, když už ve 4. minutě vedli 3:0. První branku Čechů vstřelil až ve 36. minutě Michal Holý, když korigoval na 4:1. Nakonec utkání skončilo 5:2 pro Kazachstán a český tým se tak o postup popere v baráži s Chorvatskem na začátku dubna.

Právě Chorvatsko bylo hostitelem kvalifikační skupiny, kde o postup na závěrečný turnaj usilovali hráči Slovenska. Nicméně jejich role outsidera v těžké skupině se i přes bojovné výkony potvrdila. V nominaci figurovali oba slovenští hráči Interobalu, kapitán národního týmu Slovenska, Peter Kozár, a Martin Zdráhal.

V prvním utkání se naši sousedé postavili silnému Rusku, kterému podlehli jednoznačně 1:7. Druhý zápas svedl proti Slovákům domácí tým. Chorvatsko nakonec vyhrálo díky krátké penaltě minutu a půl před koncem 3:2, potěšující zprávou je fakt, že “Maťo i Peťo” se střelecky prosadili. Právě penaltu na konci utkání zahrávali Chorvaté po smolné ruce, za kterou dostal Peter Kozár druhou žlutou kartu a v závěrečném souboji s Ázerbájdžánem nemohl nastoupit. V posledním utkání vybojovalo Slovensko svůj jediný bod, ale mohly být i tři. 8 vteřin před koncem se Slovensko dostalo do vedení 3:2, ale 3 vteřiny před koncem dokázal ještě Ázerbájdžán srovnat. Slovensku to stačilo jen na poslední místo ve skupině a na mistrovství světa si bohužel nezahraje.

V blízké době, konkrétně 27. února, čeká Interobal Plzeň důležitý souboj o čelo VARTA futsal ligy, kdy do Plzně přijede konkurenční Chrudim, která má s Plzní na čele soutěže shodný počet bodů.