Frodl sebral Jágrovi gól. Jen mě trefil, tak můžu být slavnej, smál se plzeňský gólman | Sportovní Plzeň

osm27. 11. 2019

Běžela 26. minuta zápasu Plzně s Kladnem, když celý stadion bouřlivě vyvolával jméno Dominika Frodla. Plzeňský gólman právě chytil obrovskou šanci Jaromíru Jágrovi a udržel tak v té chvíli hubené vedení Škody 1:0. Západočeši nakonec i díky jeho skvělému výkonu slavili výhru 3:1.

Mrzí vás, že jste nevychytal druhou nulu za sebou?
Nebudu říkat, že to v hlavě nebylo, ale pořád ta prvotní myšlenka byla, že to bylo 2:0. Je rozdíl, jestli to ve Vítkovicích bylo 5:0, to už se nad tím trošku dá přemýšlet víc. Tentokrát to bylo s Kladnem těsnější. Dali gól chvíli před koncem, naštěstí jsme to potom perfektně odbránili, nepamatuju si, že by tam měli nějakou šanci.

Ve 26. minutě jste vychytal v obrovské šanci Jaromíra Jágra. Věděl jste, že je to právě on?
Věděl. Trošku se mu puk zamotal, pak si ho tam přistrčil. Ani bych neřekl, že jsem máchnul lapačkou, natáhnul jsem se, snažil jsem se dostat ruku co nejblíž k Džegrovi. Naštěstí mě trefil. A můžu bejt slavnej.Těší o to víc, že to byl zrovna Jágr?
To je jedno. Nevím, co k tomu říct… Všichni víme, že je Džegr legenda. Ale pořád je to soupeř. A nechci, aby mi dal gól. Je to stejný zákrok, jako kdyby tam byl nějaký mladý kluk, nebo Jarda.První zápas proti Jágrovi jste odchytal ještě za Slavii v Edenu v únoru roku 2018. Bylo to v něčem podobné?
Tehdy to bylo krátce poté, co se Jarda vrátil z NHL, takže to bylo velké haló, bylo to hodně sledované. Teď už si na to lidi trošku zvykli. Byl to podobný zápas v tom, že Kladno taky nemělo spoustu střel. Tenkrát mi gól nedal, jsem rád, že ani tentokrát.Při vzájemném utkání v této sezoně vám gól dal, navíc jste v Kladně přišli o vedení 3:0. Připomínali jste si to?
Určitě ano. Měli jsme jasné vedení, pak najednou přišel zkrat, já jsem taky potom nic nechytil. Měli jsme to v hlavě. Ale mysleli jsme i na minulý domácí zápas, který jsme ztratili s Olomoucí, potřebovali jsme to napravit. Kladno hraje výborný hokej. Až na první třetinu, kdy jsme byli lepší, to bylo docela vyrovnaný a ne nadarmo jsou ve středu tabulky.Co jste říkal na atmosféru? Bylo vyprodáno, poprvé v sezoně.
Jestli je vyprodáno, nebo jestli sem chodí každý zápas přes pět tisíc, tak je to jedno. Atmosféra je vždycky stejná, máme výborné fanoušky, kteří povzbuzují celý zápas a jsou slyšet. Hlavně, že nebylo ticho. Že se lidi nepřišli jenom podívat na Jardu, jak to občas někde bývá.A zkoušel jste skórovat do prázdné, že?
Ale bylo to ukvapené… Je asi dvacátý zápas v sezoně, já pořád čekal, že to při power play na mě hodí, ale pořád nic. Až teď. Ale bylo to mimo bránu. Ještě jsem si říkal: Ježiš, co děláš. Naštěstí z toho nic nebylo. Čekám na správný moment, až to přijde.