Fotbalová Plzeň se loučí s domácím pohárem. Stopku vystavila Mladá Boleslav | Sportovní Plzeň

Fotbalová Plzeň se loučí s domácím pohárem. Stopku vystavila Mladá Boleslav

Marie Osvaldová27. 10. 2021

Cesta Viktorie Plzeň letošním ročníkem domácího poháru MOL Cup skončila v osmifinále. Západočeši nestačili na Mladou Boleslav, s níž prohráli na jejím hřišti 0:2.

Trenérský tým sáhl k několika změnám v sestavě. Oproti poslednímu ligovému duelu hráli od začátku Matěj Hybš, Dominik Janošek, Pavel Šulc a Tomáš Chorý. Na první zakončení na branku se čekalo do devatenácté minuty. Hlavičkoval domácí Jiří Skalák, ale Jindřich Staněk byl připraven a zakročil. Pár minut po půlhodině hry zahrozil stejný hráč znovu. Po prodloužení balonu Dancákem z rohového kopu hlavičkoval z malého vápna vedle branky. Nejblíže gólu měl ale domácí útočník Daniel Fila. Uvolnil se přes obránce a byl sám ve vápně, ale naštěstí minul. To uzavřelo gólový první poločas, ve kterém jinak hrály prim obrany.

Ve druhém dějství vystřelili jako první hráči v bílém. Pokus Jana Sýkory ze strany ale bez potíží Šeda zachytil. V 55. minutě šli ale domácí do vedení. Šikovným zakončením se prosadil Ewerton Da Silva. Chvíli nato upravil David Jurásek po povedené akci na 2:0. V 64. minutě se Michal Bílek pokusil hru oživit trojitým střídáním, do hry poslal Mosqueru, Čermáka a Beauguela. A střídající hráči se v 76. minutě zasloužili o dobrou šanci. Jhon Mosquera našel centrem Tomáše Chorého, který sklepnul pro Aleše Čermáka. Zakončení plzeňského středopolaře ale bylo nepřesné. Krátce nato dostal domácí záložník Marek Matějovský druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Viktoria už se ale v ofenzivě nedokázala prosadit, a tak z MOL Cupu vypadla.