Fotbalová juniorka vyhrála na Baníku | Sportovní Plzeň

Fotbalová juniorka vyhrála na Baníku

osm9. 4. 2019

Velmi dobrého vítězství dosáhl tým trenéra Pavla Horvátha v Radvanicích, kde porazil juniorku Baníku Ostrava 2:1. Za domácí celek nastoupila řada hráčů z A-týmu, přesto to byl viktorián Adam Vrba, který v 91. minutě vystřelil západočeskému celku první tři body v nadstavbové části o titul.

První poločas se nesl ve vyrovnaném duchu. Vážnější šanci měli v 15. minutě viktoriáni, ale brankář Budinský předvedl dobrý zákrok proti střele Alekse Taleskiho. Na druhé straně se po rohu na vzdálenější tyči dostal ke střele Ondřej Šašinka, ale branku přestřelil. V závěru poločasu ještě po přímém kopu Plzeňští zahrozili, ale gólman Baníku Ostrava znovu zachránil svůj tým od inkasování. Tomáš Kepl navíc trefil tyčku ostravské brány.

V úvodu druhé půle šli domácí dovedení. Po přihrávce před bránu se z bezprostřední blízkosti prosadil Arťom Mešaninov. 12 minut nato ale Viktoria vyrovnala. Po centru Brože zprava se balon ve vápně díky Štursovi odrazil k Tomáši Keplovi, který upravil na 1:1. Ještě větší euforie na hostující straně proběhla v nastavení druhého poločasu, kdy po výborném centrovaném balonu Václava Svobody zleva skóroval hlavičkou Adam Vrba, který tak zajistil viktoriánům tříbodový zisk.