Fotbalisté Plzně vezou tři body z hřiště nováčka, dotáhli se na čelo tabulky | Sportovní Plzeň

Fotbalisté Plzně vezou tři body z hřiště nováčka, dotáhli se na čelo tabulky

osm21. 9. 2019

Alespoň na jeden den se fotbalisté Viktorie Plzeň bodově dotáhli na Slavii. Zaručila jim to výhra 3:0 v Českých Budějovicích. Základ zisku tří bodů položili v první půli svými góly Krmenčík s Procházkou, třetí branku přidal v 93. minutě střídající Chorý.

Oproti vítěznému poslednímu zápasu s Jabloncem udělal kouč Pavel Vrba pouze jednu změnu, a to vynucenou. Místo vykartovaného Hejdy zaujal post stopera Pernica. Úvod duelu byl poměrně vyrovnaný, první velkou šanci ale měli domácí. Ve 12. minutě se vyhnul ofsajdové pasti Rabušic, tváří v tvář Hruškovi ovšem neuspěl. O šest minut později se naopak dočkali Viktoriáni. Michael Krmenčík dokonale využil velkého prostoru a chytrým obstřelem k tyči nedal Staňkovi šanci. Od té doby bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Ve 22. minutě měl velkou příležitost Kopic, posléze jen těsně minul Krmenčík a Kopicovu dělovku zase vyboxoval nad branku Staněk. Ve 32. minutě nedokázala domácí obrana odvrátit přihrávku Kovaříka a Roman Procházka poslal míč podruhé do sítě. V závěru první půle měli ještě další tutovky Kovařík s Kalvachem.

Převaha Západočechů pokračovala i ve druhém poločase. Zároveň ale také pokračovalo i zahazování šancí. To jasně dokumentovala 53. minuta. Nejprve Staněk vychytal Krmenčíka a z dorážky trestuhodně minul Kovařík. Poté si míč na svých kopačkách užívali i hráči Dynama, Hruška ale měl práci pouze při střelách z dálky. V následujících minutách už to byl z obou stran spíše boj, Viktoria se už nikam nehnala. Naopak v 93. minutě ještě do otevřené obrany utekla dvojice Hořava a Tomáš Chorý, a druhý jmenovaný přízemní střelou uzavřel střelecký účet.