Fotbalisté Plzně zvládli přestřelku s Jabloncem, tři body trefil parádní střelou Kopic | Sportovní Plzeň

osm16. 9. 2019

Plzeňští fotbalisté zvítězili v devátém kole Fortuna:Ligy nad Jabloncem 3:2. Západočeši v zápase dvakrát prohrávali, nakonec ale vydřeli výhru. Tři body trefil v 72. minutě krásnou ranou Jan Kopic. Viktoriáni přitom dohrávali o deseti poté, co byl v 85. minutě vyloučen stoper Hejda.

Souboj druhého se třetím sliboval atraktivní vyrovnanou podívanou. V úvodních minutách měla míč více na kopačkách domácí Viktoria, jenže bez většího efektu. Jablonec se prakticky nedostal přes půlku a Hruška se tak trochu nudil, až přišla 26. minuta a první útočná akce hostů zakončená přesnou střelou tyči mladíka Matouška. Plzeňští se ale nenechala rozhodit a dál pokračovala v ofenzivních nápaditých akcích. Ve 43. minutě se pak naprosto po zásluze dočkala vyrovnání. Po rohovém kopu se do míče opřel Lukáš Kalvach a tvrdou střelou o tyč nedal Hrubému šanci.

Vyrovnané skóre vydrželo do 57. minuty. Z nenápadné akce hostů se dostal míč k Holíkovi, a ten ukrytou střelou překvapil všechny, včetně brankáře Hrušky. V 65. minutě pomohla Plzni nešikovnost stopera Plechatého, který zahrál v pokutovém území rukou a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Roman Procházka. V 72. minutě Západočeši otočili vývoj zápasu. Jan Kopic se z dálky opřel do míče a ten zapadl přesně do rohu Hrubého branky. V 85. minutě si Západočeši značně zkomplikovali situaci, Hejda prohrál osobní souboj s Doležalem a zastavil ho jako poslední hráč nedovoleně. Rozhodčí po konzultaci s videem Hejdu poslal rovnou pod sprchy. Viktoria už si ale výhru vzít nenechala, závěrečné minuty sehrála poměrně zkušeně u rohového praporku na útočné polovině.