Fotbalisté Plzně vyhráli v Liberci, na titul ale nedosáhnou | Sportovní Plzeň

Fotbalisté Plzně vyhráli v Liberci, na titul ale nedosáhnou

osm19. 5. 2019

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili v předposledním kole nadstavby v Liberci 2:0. Branky Viktorie vstřelili Tomáš Hořava a z penalty Patrik Hrošovský. Slavie ale uhrála potřebný bod v Ostravě, a tak rozhodla o zisku titulu.

Povedený vstup do utkání v podání Viktorie korunoval už v 7. minutě úvodní brankou Tomáš Hořava. Ten navázal na svou střeleckou formu z posledních týdnů, před vápnem převzal přihrávku od Kayamby a balon levačkou uklidil do pravého horního rohu liberecké branky. Domácí se pokusili odpovědět v průběhu první půle skrze zakončení Petera Musy – ten nejprve hlavičkoval po prudkém centru mimo branku a přesně nemířil ani později, když se plzeňské obraně nepodařilo zcela odvrátit jeden z dalších pasů směřujících do vápna. Musa ve snaze o rychlé zakončení podklouzl. Dobrou šanci měl pár chvilek nato také Potočný, ani on ale Hrušku nezaměstnal. Krátce před pauzou pálil z uctivé vzdálenosti liberecký Mara a jeho pokus se snášel přesně ke vzdálenější tyči plzeňské brány, Aleš Hruška však vytáhl parádní robinzonádu, balon vyrazil a udržel těsný náskok svého týmu.

Ve druhém poločase už toho bez mála čtyři a půl tisíce diváků na stadionu u Nisy mnoho zajímavého neviděly. Mírně aktivnější Liberec si vytvořil několik náznaků, ale výrazněji už Aleše Hrušku neprověřil. Naopak Viktoria udeřila v závěru podruhé. V devadesáté minutě skóroval z nařízeného pokutového kopu kapitán Patrik Hrošovský a stanovil konečné skóre 2:0 pro Plzeň.