Fotbalisté Plzně vydřeli tři body proti Jablonci. O těsné výhře rozhodl Procházka | Sportovní Plzeň

osm2. 3. 2019

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili ve 23. kole Fortuna:Ligy na domácím hřišti Jablonec 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil ve 22. minutě Roman Procházka.

Utkání, které vzhledem k postavením obou týmů slibovalo zajímavou podívanou, toho ve svém úvodu moc fanouškům nenabídlo. Zejména Jablonec si nebyl schopen přihrát na několik metrů a o nic úspěšnější nebili ani domácí. Až přišla 22. minuta a pěkná kombinace Kayamby, Hořavy a Havla. Z ní rezultoval centr, který Jablonečtí odvrátili k Romanu Procházkovi, a ten dalekonosnou střelou o tyč poslal Viktorii do vedení. Ve 33. minutě mohlo udeřit i na druhé straně. Po nenápadné akci hlavičkoval Doležal do tyče.

Nepříliš atraktivní podívaná pokračovala i ve druhé půli. Jablonec ale oproti té první výrazně přidal a plzeňská defenziva tak byla ve velké permanenci. V 55. minutě navíc nezafungovala optimálně spolupráce Hrušky s obranou a plzeňští mohli být rádi, že Doležal nezakončil lépe. Jinak se ale hrálo bez větších šancí. V 83. minutě ještě mohl vyrovnat Považanec, nestalo se, a tak mohla Viktoria slavit zisk důležitých tří bodů.