Fotbalisté Plzně vezou z Příbrami jen bod | Sportovní Plzeň

Fotbalisté Plzně vezou z Příbrami jen bod

osm21. 4. 2019

Fotbalisté Viktorie Plzeň pouze remizovali ve 29. kole Fortuna:Ligy na hřišti Příbrami 1:1 a nevyužili tak příliš výrazných zaváhání Sparty a Slavie. Západočechy poslal do vedení ve 31. minutě Erik Pačinda, hosté ale o šest minut později z rychlého brejku vyrovnali.

Viktoriáni se po opatrném začátku ujali vedení zhruba po půl hodině hry. Odražený balon vracel před branku střelou z hranice šestnáctky David Limberský. Brankář Kočí se dostal včas na zem a míč udržel před sebou, vyrazil jej ale jen pod nohy Erika Pačindy, který bez větších potíží zapsal svůj první gól za Plzeň. Domácí však dokázali ještě do přestávky vyrovnat. Výborný průnik Mingazova středem hřiště dokázal po dobře načasované přihrávce do pravé strany zužitkovat objev letošní sezony Aleš Matoušek, který přesnou střelou přes Hrušku vrátil zápasu vyrovnaný stav.

Po změně stran se na vyrovnané bitvě o střed pole mnoho nezměnilo. Hned zkraje druhé půle hlavičkoval po rohovém kopu nebezpečně Soldát, branku ale minul a na delší době šlo o poslední vážnější ohrožení jedné z branek. Pavel Vrba se pokusil oživit hru Kovaříkem, Bakošem a Ekpaiem, přičemž právě první dva jmenovaní dokázali v 87. minutě vytvořit vyloženou příležitost k definitivnímu převrácení skóre zpět na svou stranu. Bakoš našel parádní kolmicí Kovaříka, kterého ale tváří v tvář vychytal Kočí. Bohužel šlo o poslední větší šanci, a utkání tak skončilo remízou 1:1.