Fotbalisté Plzně tentokrát nezaváhali, Duklu přehráli jasně 4:0 | Sportovní Plzeň

Fotbalisté Plzně tentokrát nezaváhali, Duklu přehráli jasně 4:0

osm27. 4. 2019

Plzeňští fotbalisté zvítězili ve 30. kole Fortuna:Ligy na domácím hřišti nad Duklou Praha 4:0. S své výhře rozhodli Viktoriáni už v první půli, kdy se jednou trefil Roman Procházka a dva góly přidal Jan Kopic. V závěru zápasu pečetil výhru Tomáš Hořava.

Plzeňský kouč Vrba možná překvapil tím, že postavil do základní jedenáctky dva útočníky – Beauguela i Chorého. Do zálohy se pak po jednozápasové absenci vrátil Roman Procházka. A jeho nasazení se Plzni osvědčilo. V 6. minutě se nerozpakoval, napřáhl z velké dálky a míč s přispěním teče zamířil do sítě. Pak tempo hry lehce opadlo, na další šanci si museli fanoušci počkat až do 23. minuty. Kopic však trestuhodně minul. Ve 32. minutě měli Západočeši dvě dobré příležitosti navýšit vedení. Nejprve však Beauguel těsně nedosáhl na střílenou přihrávku Kopice, o chvíli později v zakončení selhal Chorý. Ve 36. minutě už se domácí dočkali. Kovařík našel ve vápně Jana Kopice, a ten usměrnil míč za záda Rady. Za další čtyři minuty už to bylo 3:0. Limberského šajtle sedla přesně na hlavu Jana Kopice, a ten podruhé zamířil do černého. Ve 43. minutě se k první příležitosti dostali i Pražané. Holíkovu střelu ovšem Hruška vykopl.

Ve druhé půli se hrálo prakticky jen na jednu branku. V 53. minutě byla Viktoria blízko další trefy, míč ale po velkém závaru proskákal těsně vedle levé tyče. O pár sekund později zase na poslední chvíli vykopli hostující obránci střelu Hrošovského. V 68. minutě zase tváří v tvář Radovi neuspěl Beaguel. Plzeň jednoznačně ovládala hru a v nastaveném čase přidala ještě další branku. Tomáš Hořava střelou k tyči uzavřel střelecký účet zápasu.