Fotbalisté Plzně na soustředění přehráli bulharskou CSKA Sofii | Sportovní Plzeň

Fotbalisté Plzně na soustředění přehráli bulharskou CSKA Sofii

osm31. 1. 2020

Také ve svém druhém přípravném zápase na soustředění ve Španělsku fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili. Tentokrát na Viktoriány nestačila bulharská CSKA Sofie. Západočeši po dvou gólech Jana Kovaříka a jedné brance Marka Alvira vyhráli 3:0.

První šanci měli viktoriáni už v sedmé minutě. Po pasu Čermáka střílel v akrobatické pozici Beauguel, míč ale na poslední chvilku vykopl soupeř z brankové čáry. Plzeňští nadále pokračovali v dobrém tlaku a odměněni byli ve 39. minutě, kdy střílený centr Adama Hlouška pohotově usměrnil do sítě Jan Kovařík.

Ten také otevřel střelecký účet druhého poločasu, když využil chyby sofijské obrany a sám před gólmanem Černiauskasem proměnil – 2:0. Krátce nato olíznul Řezník svým centrem břevno. Viktoria svého soupeře i nadále přehrávala a další branky se dočkala v 70. minutě. Marko Alvir se prosadil krátce po svém příchodu, když výborně napadal obranu a brankáře Sofie, aby posléze v souboji s obráncem Čorbadžyjskim dotlačil balon do brány. Upravil tak na konečných 3:0.