Fotbalisté Plzně jsou ve hře o titul, s Jabloncem otočili ztracený zápas | Sportovní Plzeň

Fotbalisté Plzně jsou ve hře o titul, s Jabloncem otočili ztracený zápas

osm5. 5. 2019

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili v prvním kole nadstavby Fortuna:Ligy na domácím hřišti nad Jabloncem 2:1. Západočeši přitom ještě šest minut před koncem prohrávali, pak ale dvakrát přesně odcentroval Kayamba a z jeho přihrávek vytěžili viktoriáni dva góly. První si dal dezorientovaný Holeš do vlastní branky, druhý plzeňský útočník Jean David Beaguel.

Pro Plzeň, která nastoupila bez zraněného kapitána Hubníka či záložníka Procházky, neměla vůbec dobrý stup do zápasu. V 11. minutě totiž nechal utéct do brejku dvojici Trávník, Doležal a druhý jmenovaný měl snadnou práci. Viktoriáni se z obdrženého gólu těžko oklepávali, ve 21. minutě si ale vypracovali obrovskou příležitost na srovnání. Po střele Řezníka zachránila Jablonec tyč. Postupně však aktivitu přebrali opět hosté a ve 35. minutě mohli jít už do dvougólového vedení. Jovovič přesprintoval Hejdu, tváří v tvář Hruškovi ale minul branku.

Plzeňské trápení pokračovalo i ve druhé půli. Až do 60. minuty toho Viktoriáni moc nepředvedli, pak ale sehráli krásnou akci, které chybělo jen přesnější zakončení. Řezník sám v pokutovém území vypálil vysoko nad branku. O sedm minut později vyrobila plzeňská defenziva ve spolupráci s Hruškou obrovskou hrubku, kterou ovšem Doležal s Kratochvílem nedokázali využít. Další šanci měli hosté v 72. minutě, Vatejelovu střelu i s trochou štěstí vyrazil Hruška. V 81. minutě ztroskotal na Hruškovi i Doležal, a tak přišel pro Jablonec trest. O tři minuty později nacentroval do vápna střídající Kayamba a jablonecký Holeš si srazil míč do sítě. Západočeši najednou přidali na tempu a v 88. minutě otočili skóre. Další Kayambův centr uklidil za záda Hrubého Jean David Beauguel. V závěru už domácí Jablonec k ničemu nepustili a díky skvělému finiši stáhli náskok vedoucí Slavie už jen na dva body.