Fantastický týden pro plzeňský golf, mladá naděje zářila v Rakousku | Sportovní Plzeň

Fantastický týden pro plzeňský golf, mladá naděje zářila v Rakousku

osm24. 7. 2019

V uplynulém týdnu dosáhli mladí reprezentanti golfového klubu Greensgate několika přelomových úspěchů. Například na Mezinárodním mistrovství Rakouska zvítězila jedenáctiletá Viktorie Trůková.

V nádherném areálu v Dýšiné vyrůstá řada skvělých golfistů a místní akademie vychovává spoustu nadšenců pro stále populárnější hru. Potvrzení kvality přinesl minulý týden, kdy mladí odchovanci klubu posbírali několik mezinárodních titulů.

Na Mezinárodním mistrovství Rakouska se na svoji první zahraniční zkušenost vydala teprve jedenáctiletá Viktorie Trůková, která startovala v silně obsazené kategorii hráček do 12 let. Mladá plzeňská naděje předvedla suverénně nejlepší výkon a po krásných kolech 78, 81 a 83 zvítězila o plných 10 ran. Viktorie Trůková patří mezi velké naděje českého ženského golfu.

V České republice patří mezi nejvýznamnější akce na golfové scéně Mezinárodní mistrovství ČR dorostu a juniorů. Populární “juniorka” se letos konala na Karlštejně. Hřiště bylo v perfektní kondici a počasí takřka ideální. Akademie golfového klubu Greensgate měla početné zastoupení ve všech kategoriích. V kategorii dorostenců do 18 let, která je tradičně nejsilněji obsazená, se do Top 10 prosadili tři zástupci plzeňského klubu. Systémem start-cíl zvítězil Petr Hrubý. Výkon 69, 69 a 70 ran je skvostný a snese ty nejpřísnější měřítka. O vlásek unikla medaile letos výtečně hrajícímu Danu Hlaváčkovi, který po hezkém finálovém kole skončil na čtvrtém místě. Dělené osmé místo obsadil Filip Ráža. Kategorie dorostenek do 18 let přinesla další radost. Totální převahu předvedla Patricie Macková, která je v klubu na hostování z pražské Zbraslavi. Patricie zvítězila po výkonu 70, 70 a 66 ran. Mezi juniorkami do 21 let se dařilo také Tereze Koželuhové, která vedla po prvním kole a zůstala ve hře o titul až do poslední jamky, kde jí chyběl kousek k vytouženému rozstřelu o titul mistryně ČR. Po výkonu 68, 72 a 69 ran brala Koželuhová nakonec třetí místo.