Futsalisté Plzně slaví po dramatickém penaltovém rozstřelu druhý titul v historii | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová19. 5. 2023

ilustrační. Foto: SK Interobal Plzeň

Po roční odmlce slaví futsalisté Plzně zisk mistrovského titulu a jistotu skupiny Ligy mistrů. Za stavu 2:2 ve třetím zápase rozhodl penaltový rozstřel, který ovládli Západočeši. Rozhodující trefu zaznamenal Tomáš Vnuk.

Nervydrásající duel přineslo třetí finálové utkání mezi futsalisty Plzně a Chrudimí. Západočeši vedli v sérii hrané na tři vítězství 2:0, po prvním poločase vedli stejným poměrem po gólech Gabriela Ricka a Tomáše Vnuka a vypadalo to, že si půjdou vcelku nekompromisně pro titul.

Ve druhém poločase ale Východočeši vyrovnali a o osudu nakonec rozhodly až pokutové kopy. V nich pak pevnější nervy ukázali domácí, a když Tomáš Vnuk proměnil v páté sérii nekompromisní ranou do šibenice, vypuklo v hale na Slovanech nadšení.