Byli bychom rádi, kdyby se s námi fanoušci přišli proti Bohemce rozloučit, přeje si Michal Bílek | Sportovní Plzeň

 

 

Byli bychom rádi, kdyby se s námi fanoušci přišli proti Bohemce rozloučit, přeje si Michal Bílek

Josef Krebs22. 5. 2023


Plzeňský trenér Michal Bílek. Foto: FC Viktoria Plzeň

Viktoriáni nezvládli předposlední výjezd do hlavního města, v sobotu večer prohráli v Edenu s pražskou Slavií 1:2. Nyní se již Západočeši připravují na úterní duel s Bohemians Praha 1905, který bude posledním domácím představením pro hlavního trenéra Michala Bílka i dlouholetého maséra Zdeňka Slámu, který v plzeňském klubu působí již 25 let.

„Slavia doma vyvíjí vždy velký tlak, ale nepouštěli jsme je do nějakých velkých šancí. Odehráli jsme tady docela dobré utkání. Sami jsme si něco vypracovali, škoda té poslední příležitosti, kdy jsme měli velký závar. Kluci by si za dnešní výkon a přístup remízu zasloužili,“ začal s hodnocením Michal Bílek.

První inkasovaný gól přišel už po pěti minutách hry. „Bylo to nepříjemné, prohrávat na Slavii takhle brzy a do toho dvě zranění, to není nic jednoduchého. Potom jsme se ale docela zvedli, hráli jsme jako vždy ze zajištěné obrany, bohužel jsme prohráli,“ řekl Jan Kopic. „V závěru jsme měli hodně blízko k bodu, měli jsme tam tři nebezpečné střely. Je to škoda, remíza by vypadala lépe,“ doplnil svá slova.

Jak už naznačil Kopic, kromě brzké branky Plzeňané dvakrát během první půle střídali vinou zranění Mariána Tvrdoně a kapitána Lukáše Hejdy. „Mrzí mě oba dva. Marián Tvrdoň dostal příležitost po delší době a co byl na hřišti, tak vypadal slušně. Bohužel Matěj Jurásek do něj zajel, bylo to naprosto zbytečné a bez respektu. Když má gólman v rukou míč, tak tam takhle nemůže jít,“ byl si vědom kouč FCVP. „Jsem zklamaný, že to nedochytal, protože i na tréninku vypadal skvěle,“ litoval Bílek.

Právě osmapadesátiletý trenér se bude v úterý večer loučit s Doosan Arenou v posledním domácím utkání ligového ročníku, protože už teď je jasné, že v Plzni nadále nebude pokračovat. „Budeme se chtít se sezonou, a hlavně s trenérem, doma rozloučit vítězně. Vděčíme mu za záchranu Viktorky,“ má jasno Jan Kopic. „Jarní část se nám hrubě nepovedla, ale byli bychom rádi, kdyby se s námi fanoušci přišli proti Bohemce v co největším počtu rozloučit,“ přeje si Michal Bílek.


Sdílet