Alespoň se nenudím, moje srdíčko zpívá, smál se kouč Koubek po výhře last minute v Ostravě | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová14. 2. 2024

Už to pomalu vypadalo, že Viktoria Plzeň odveze ze hřiště Ostravy pouze bod, když přišla 92. minuta a střílený centr Cadua, po kterém vybuchla v táboře Západočechů obrovská radost. "Myslím si, že to je zasloužené vítězství," hodnotil kouč Miroslav Koubek výhru last minute poměrem 1:0.

V závěru jste zlomili remízové utkání, jak velkou máte radost?
Máme velkou radost, nepopírám, že to byly silné emoce. To fotbal přináší. S Mladou Boleslaví to byly zase opačné emoce. Myslím si, že to je zasloužené vítězství. Baník byl těžký soupeř. Dle mého správně reagoval na nepovedené utkání v Budějovicích a šlapal. Utkání mělo tempo, bylo agresivní a nikdo si nic nedaroval. Na brankové příležitosti jsme byli lepší. Mohli jsme být přesnější a klidnější. Šance měl i soupeř, musím pochválit naše zadní řady. Baník byl dobrý v rychlém přechodu do útoku.

Není to až moc emocí na první dvě kola?
Alespoň se nenudím, moje srdíčko si zpívá (směje se).

Ve druhé půli jste měli mírně navrch. Viděl jste to stejně?
Brankových situací jsme měli víc my. Letáček řešil těžší věci než Jedlička. Ale nějaké měl i soupeř, který má šikovné rychlé hráče do ofenzivy. Potřebovali jsme pohlídat jejich přechod do útoku. Musím pochválit naše zadní řady, které odolávaly.

Dominantní výkon předvedl znovu Robin Hranáč, souhlasíte?
Určitě. Na něm to stojí hodně. Všichni tři stopeři hráli dobře. Robin je náš největší pilíř v obraně.

Ibrahima Traorého jste střídal docela brzy, co za tím bylo?
Ibra se nechytil nejdříve a pak se do zápasu dostal. Máme tady i další kluky, nové kluky. Můžeme to rotovat a proč ne.

Tomáš Chorý si z minulého zápasu odnesl lehké zranění, byla nějaká pochybnost, jestli nastoupí?
Měl sešitou hlavu, ale na místě, které ho neomezuje. Nebyl pochyb, byl střídaný, protože byl v krvi, ale nebyl pochyb, že dnes nastoupí.