Aikidisty z různých koutů Evropy přivítá Krašovská Aktivity centrum - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Aikidisty z různých koutů Evropy přivítá Krašovská Aktivity centrum

osm8. 11. 2019


Foto: Krašovská Aktivity centrum

Bojovníci z celé Evropy se sjedou do Plzně. Ve dnech 8. až 10. listopadu 2019 se v Krašovská Aktivity centrum chystá seminář bojového umění aikida, a to pod názvem FROM CONFLICT TO HARMONY, který povede japonský mistr Ichiro Shishiya Sensei, 7. dan. Akci pořádá oddíl Aikido Plzeň, který má v Krašovské i svoji domovskou základnu.


„Ichiro Shishiya Sensei pravidelně přijíždí do České republiky již 17 let. Dvakrát do roka zde vyučuje na vícedenních seminářích, na které se sjíždí nejen členové jednotlivých klubů v rámci České republiky, ale i aikidisté z ostatních zemí Evropy, jako je Švédsko, Polsko, Německo, Holandsko, Švýcarsko nebo Rakousko. Též do Plzně zamíří již po několikáté. Dosud největší seminář, jenž byl v Plzni uspořádán, se konal v roce 2017. Zúčastnilo se ho 120 členů z 15 zemí z celého světa. Na letošním semináři se očekává obdobná účast,“ upřesnil Michal Křížek z Krašovská Aktivity centrum.


Aikido je mladé japonské bojové umění, vytvořené počátkem minulého století Moriheiem Ueshibou, který vycházel ze znalosti starých bojových umění. Jde o sebeobranný systém, jehož cílem je útočníka eliminovat pomocí využití jeho energie útoku. Zásadní v aikido je však filozofie a nekonfliktní postoj, proto si v poslední době získává zájem i ze strany dětských členů.


Sdílet