Lukostřelkyně z Chrástu na Mistrovství České republiky vybojovaly zlaté medaile | Sportovní Plzeň

 

 

Lukostřelkyně z Chrástu na Mistrovství České republiky vybojovaly zlaté medaile

Plzeň13. 9. 2022O víkendu 10.-11. září 2022 se na střelnici LK ESKA Cheb uskutečnilo Mistrovství České republiky žactva v terčové lukostřelbě, kterého se zúčastnilo celkem 87 lukostřelců. Lukostřelecký oddíl TJ SPARTAK Chrást reprezentovaly starší žákyně: Anna Kýrová, Karolína Martínková a Anna Dudová (hostující z JIM Archery club Kyšice).

Letos byla kategorie starších žákyň reflexního luku v opravdu silné sestavě. Celkem se zúčastnilo 33 starších žákyň z celé České republiky. Přihlášeno bylo celkem 7 družstev. Družstvo LO TJ SPARTAK Chrást se po sobotní kvalifikaci umístilo na 5. místě.

V neděli se střílely eliminační souboje. Ve čtvrtfinále se holky z LO TJ SPARTAK Chrást utkaly proti 4. umístěným, LK CERE, které nakonec přestřílely 6:2 a dostaly se mezi 4 nejlepší týmy. V semifinále na ně čekal opravdu silný tým LK Votice (1. místo v kvalifikaci). V těžkém souboji nakonec porazily votické holky 6:2 a dostaly se do zlatého finále. O zlato bojovaly s lukostřeleckým klubem LK ARCUS Plzeň. Tento souboj byl naprosto vyrovnaný až do konečného rozstřelu, který chrastecké holky o 1 bod vyhrály a odvezly si titul mystryň České republiky pro rok 2022.

„Anička Kýrová, Kája Martínková a Anička Dudová předvedly famózní výkony. Obrovská gratulace za tento úspěch, v nejprestižnější soutěži na MČR, který v historii našeho oddílu nepamatujeme. Holkám patří obrovská gratulace!“ říká Petr Polanský, trenér lukostřelby v Chrástu. Kromě zlaté medaile z družstev si Anna Dudová odváží také bronzovou medaili v jednotlivcích. Anna Kýrová se umístila na konečném 9. místě a Karolína Martínková na 17. místě. Velké poděkování patří Zuzaně Müllerové, předsedkyni lukostřeleckého klubu JIM Archery club Kyšice, za kooperaci při
hostování Anny Dudové a trenérskou spolupráci.

Zdroj: Petr Polanský, Předseda TJ SPARTAK Chrást, z.s.


Sdílet