Z Příbrami veze FC Viktoria Plzeň tři body, zvítězila 2:1 | Sportovní Plzeň

Z Příbrami veze FC Viktoria Plzeň tři body, zvítězila 2:1

ben31. 8. 2019

Tři body veze FC Viktoria Plzeň z Příbrami, kde v 8. kole první ligy zvítězil úřadující vicemistr s uzdraveným Krmenčíkem v sestavě 2:1. Viktoriáni si tak upevnili druhé místo v tabulce za vedoucí Slavií, na kterou ztrácí dva body. Slavia má ale jeden zápas k dobru. Utkání v Příbrami sledovalo 5862 diváků.

A byl to právě Michael Krmenčík, kdo poslal hosty do vedení v 21. minutě. Plzeňská radost ale trvala jen do 34. minuty, kdy srovnal skóre Marko Alvir. Devět minut před koncem zvyšoval za Plzeň Jan Kopic. Domácí pak dohrávali od 88. minuty bez vyloučeného Jana Rezka. Ten šel ze hřiště po druhé žluté kartě.

Překvapením v plzeňské sestavě byl útočník Krmenčík, který se zranil v minulém kole při zápase s Opavou. Utrpěl svalové zranění a mimo hru měl být až několik týdnů. Své zázračné uzdravení korunoval gólem. Krmenčík je tak ve hře o reprezentační dres. Zatím je mezi náhradníky před nadcházejícími zápasy národního týmu v evropské kvalifikaci v Kosovu a v Černé Hoře.

Branky: 34. Alvir – 21. Krmenčík, 82. Kopic, ŽK: Zeman, Soldát, Rezek, Šimek – Hořava, Čermák, Kalvach, Jedlička (vedoucí mužstva), Řezník, Hruška, ČK: 88. Rezek