Viktorka je na jaře suverénní. Výhru na Baníku řídil mladík Bucha | Sportovní Plzeň

Viktorka je na jaře suverénní. Výhru na Baníku řídil mladík Bucha

osm3. 6. 2020

Fotbalisté Viktorie Plzeň ještě na jaře neztratili ani bod. Skvělou formu potvrdili také na hřišti Baníku Ostrava, kde zvítězili 2:0. V první půli poslal Viktorii do vedení z penalty Pavel Bucha, v 78. minutě pojistil výhru Jan Kovařík.

Poprvé na jaře se do základní sestavy vešel útočník Tomáš Chorý, který se také mohl jako první zapsat do listiny střelců. Po výborném uvolnění Joela Kayamby a následném centru ale nezamířil mezi tři tyče. Zanedlouho se Plzeňané objevili v naprosté tutovce. Lukáš Kalvach skvěle vyslal znovu vytáhlého útočníka s číslem 18 – jeho pokus vyboxoval pouze před sebe Jan Laštůvka, dorážející Jan Kopic pak napálil na brankové čáře stojícího Adama Jánoše. To byla obrovská příležitost. Do třetice už se hosté ze západu Čech zaradovali. Po faulu na Aleše Čermáka byla nařízena penalta, kterou s přehledem proměnil Pavel Bucha. Ten se díky svému desátému gólu v sezoně zařadil mezi nejlepší střelce ligy. Poločas tak skončil výsledkem 1:0.

V 62. minutě se ke své oblíbené disciplíně, tedy volnému přímému kopu, postavil Lukáš Kalvach, ale gólman Laštůvka jeho technický pokus pokryl. Za pár vteřin měl první obrovskou šanci také Baník. Ondřej Šašinka předložil balon Nemanju Kuzmanovičovi, jenže od toho se míč odrazil z bezprostřední blízkosti mimo plzeňskou svatyni. Červenomodří se nakonec uklidnili druhou trefou. Pavel Bucha ke gólu přidal i asistenci, to když na malém vápně přesně našel střídajícího Jana Kovaříka a ten svou střelu opřel o břevno a zvýšil viktoriánské vedení. Výhru 2:0 už fotbalisté Viktorky udrželi až do konce, a tak se po závěrečném hvizdu mohli radovat z další výhry.