Velký plzeňský večer v Edenu. Viktoria po obratu v režii Erika Jirky zaskočila Slavii a po devíti letech slaví výhru | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová5. 11. 2023

Fotbalová Plzeň poslední roky nejezdila do Edenu příliš ráda, to ale v neděli večer neplatilo. Slávisty sice poslal už ve 13. minutě od vedení Van Buren, ve druhé půli ale přišel velký plzeňský obrat v režii Erika Jirky. Slovenský ofenzivní hráč nejprve v 64. minutě srovnal a o patnáct minut později rozhodl o vítězství Viktorie 2:1.

Do prvního zakončení v zápase se dostal Pavel Šulc, který během zakončení podklouzl a míč skončil mimo. V 10. minutě po faulu na Jana Kopice kopali viktoriáni standardní situaci. Centrovaný míč Lukáše Kalvacha si našel Sampson Dweh, který ale těsně minul. O chvíli později se dostali domácí do vedení. Na centr Conrada Wallema si naběhl Mick van Buren, který hlavou poslal míč do branky. Ve 24. minutě vyslal Ibrahim Traoré tvrdou ránu z levé strany hřiště, jeho pokus skončil nakonec mimo tři tyče. Sedm minut před koncem první půle vyslal Václav Jemelka Cadua po kraji hřiště, ten si následně navedl balón na pravou nohu a vystřelil. Jeho střela byla sražena na rohový kop.

Úvodní minuty druhého poločasu příliš fotbalové krásy nepřinesly, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. To se změnilo v 64. minutě, kdy Sampson Dweh poslal dlouhý pas na Erika Jirku, který prostřelil brankáře Aleše Mandouse a vyrovnal. Po čtvrt hodině od vyrovnání se znovu ukázal slovenský reprezentant v barvách Viktorie. Nádherně poslal Matěj Vydra do samostatného úniku Erika Jirku, který podruhé v zápase překonal Aleše Mandouse a poslal Viktorii do vedení. Na začátku nastaveného času ukázal fantastický zákrok Jindřich Staněk. Viktoriáni udrželi jednobrankový náskok a po devíti letech zvítězili v Edenu.